"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kakumäe tee kergliiklustee sai asfalteeritud pikenduse (0)
17. detsember 2020
Haabersti Linnaosa Valitsus

"Kakumäe tee kergliiklustee on elanike poolt igapäevaselt väga aktiivses kasutuses. Kui enne oli rulluiskude, ratta või rulaga pea võimatu oma teekonda Kakumäe poolsaare tippu jätkata, siis nüüd on ka see lõik asfalteeritud ning mööda laia kergliiklusteed saavad ohutult ja mugavalt poolsaare tippu kaunist merevaadet nautima minna nii väikesed kui ka suured kergliiklejad," ütles Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi. 

Kakumäe tee kergliiklustee katte paigaldamise ehitustööd lõigus Soolahe tänav kuni poolsaare tipp on lõppenud. Kaua oodatud kergliiklustee on valmis ja liiklemiseks avatud.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et elanike poolt pikalt oodatud kergliiklustee katte paigaldamise ehitustööd on lõppenud ning kergliiklustee on liiklemiseks avatud.

“Kakumäe tee kergliiklustee on elanike poolt igapäevaselt väga aktiivses kasutuses. Kui enne oli rulluiskude, ratta või rulaga pea võimatu oma teekonda Kakumäe poolsaare tippu jätkata, siis nüüd on ka see lõik asfalteeritud ning mööda laia kergliiklusteed saavad ohutult ja mugavalt poolsaare tippu kaunist merevaadet nautima minna nii väikesed kui ka suured kergliiklejad,” ütles linnaosavanem.

“Ehitustööde käigus paigaldati Kakumäe tee kergliiklusteele lõigus Soolahe tee ristmik kuni Kakumäe poolsaare tipp 900 meetri pikkusele olemasolevale teelõigule freespurust katte asemele asfaltkate. Samuti rajati asfaltkate Liivaranna tee ristmikust kuni Kakumäe bussipeatuseni kulgevale kergliiklustee lõigule,” ütles Hanimägi.

“Kui varasemalt on Kakumäe poolsaare tipus takistanud sealset liiklust osaliselt sõidu- ja kergliiklusteele parkivad autod ning seda eriti suveperioodil, siis nüüd on sinna lisaks paigaldatud postid, et takistada niigi kitsal teelõigul autode parkimist. Eesmärgiks on võimaldada ühistranspordi, aga ka kergliiklejate turvaline läbipääs antud teelõigul,” sõnas linnaosavanem. “Samas peame aktiivselt otsima võimalusi, kas ja mil moel oleks võimalik leida parkimiseks muid alternatiive.”

Ehitustöid teostas Viamer Grupp OÜ. Töid teostati Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel ning ehitustööde lepinguline maksumus oli 109 000 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.