"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! 15 lasteaeda saavad peatselt uue välisvalgustuse (0)
17. detsember 2020

Mitmetes Tallinna lasteaedades on probleemiks õueala vähene valgustus. Kui 2020. aastal rajati uus õuevalgustus seitsmele lasteaiale, siis järgmisel aastal saab see arv olema kaks korda suurem. 

Tallinnas on siiani lasteaedu, kus õueala vähese valgustuse tõttu peavad talvisel ajal lapsed lasteaeda tulema ja sealt õhtul koju minema päris pimedat teed pidi. Lisaks ei saa nendes lasteaedades päraslõunasel ajal õpeatajad lastega majast eemal asuvatele mänguväljakutele minna,  sest hoov on liiga pime, et kõikidel lastel silma peal hoida. 

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf ütles, et see probleem on olnud üleval juba pikalt. “Lasteaedu remonditakse ja lasteaedade nõuded on muutunud.  Viimased viisteist aastat on sellega tegeletud. Iga kord ei saa ju kohe uut projekti teha. See oleneb ka eelarve prioriteetidest,” lausus ta.

Tallinn on järk-järgult olukorda parandanud. Sel aastal rajati uus õue valgustus seitsmele lasteaiale. Järgmisel aastal saab see arv olema kaks korda suurem. 

Mustamäe Kiikhobu lasteaed ootas kaasaegset välisvalgustust kuni käesoleva sügiseni. Nüüd on neil hoov valge ja eluolu pimedal talveajal oluliselt säravam. 

Kiikhobu lasteaia direktori Katrin Rasina sõnul oli lasteaia hoone valgustatud suurte valgustitega, aga õuealal valgusteid varem ei olnud. “Praeguses olukorras, kus võiks olla võimalikult palju õues, on see andnud paremad võimalused õues olekuks ka õhtusel ajal,” lausus ta. “Ei pea olema ainult maja ees, saab olla ka laiematel territooriumitel. See probleem on vähenemas. Järjest rohkem lasteaedade õuealasid saavad valgustatud. Selle teemaga tegeletakse ja on näha arengut.”

Esialgu oli 2021. aasta Tallinna linna eelarvesse planeeritud 11 lasteaia valgustuse rajamine. Tänaseks on leitud lasteaedade väliskeskkonna parandamiseks 200 000 eurot lisaraha, mis võimaldab uuendada veel nelja pealinna lasteaia õueala valgustuse.

Kalle Klandorf lubas, et  peale selle lisatakse veel täiendavat valgustust teistessegi lasteaedadesse. “Mõnes kohas on lihtsalt mõni lamp vaja juurde panna. Ja siis saab valgustus ka nendes lasteaedades korda.”  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.