"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Jõulumuusika festivaliga teeb Corelli tuttavaks poole iidse kloostri ja toob kuulajani prantsuse vaimukad jõulusüidid (0)
18. detsember 2020

Laupäeval, neljandal advendil saab veebi vahendusel jälgida Poola vokaalansambli Cracow Singers jõulukontserti iidsest kloostrist.

“Vokaalansambel Cracow Singers esitab barokiaegse Poola 17. sajandi heliloojate kaunist jõulumuusikat,” rääkis kontserdiagentuuri Corelli Music kunstiline juht Mail Sildos. “Veebikontsert toimub Poola vanimas benediktiinide kloostris, mis ehitatud aastal 1228. Ajastud aga muutuvad ja nii on iidne klooster saanud barokse sisustuse. Tugeva katoliikliku maana on Poola kirikute kaunistus väga rikkalik. Veebiülekandes saab ka esinemispaigaga tuttavaks ja selle ilu imetleda.”

Ansambli kunstiline juht on interpreet Karol Kusz. Veebikontsert algab 19. detsembril kell 19 ja seda saab vaadata lingilt  www.youtube.com/corellimusic. Kontsert on tasuta ning jääb järelvaadatavaks edaspidigi. Kes soovib ja kellel on võimalusi, saab Corelli muusikuid toetada läbi Corelli Metseenide Klubi www.corelli.ee/metseenid. Kontsert toimub koostöös Poola Vabariigi suursaatkonnaga Tallinnas ning on kaasrahastatud mitmeaastase programmi Niepodległa ning Adam Mickiewiczi Instituudi toetuste programmi Kultuurisillad raames.

Jaani kirikus annavad teisipäeval jõulumuusika festivali “Kirikupühad Maarjamaal” traditsioonilise aastalõpukontserdi “Pühadesäras Maarjamaa” sopran Pirjo Jonas ja Corelli Barokkorkester ajastu pillidel, dirigeerib Martin Sildos. Kavas on barokiaja säravad hitid, kaunimad jõuluteemalised aariad ja orkestrimuusika – Händeli “Messias”, Bachi “Jõuluoratoorium”, Charpentier’ jõulusüidid jpm. Kontsert algab 29.12. kell 19.    

Sildose sõnul on aastalõpu kontserdid Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes toimunud juba alates aastast 2006.

“Sõbrad naeravad, et see on nagu Paddingtoni ekspress, mis kindlal ajal samast paigast väljub,” lausus Sildos. “Loodame, et nii läheb ka tänavu ja koroonapiirangud ei karmistu. Kava on rõõmus ja positiivne! On väga kauneid aariaid ning mängime ka prantsuse särtsakaid ja vaimukaid jõulusüite. Soovime pakkuda kuulajaile head hingekosutust!”

Piletid on Piletilevis ja kohapeal.

Jõulufestivali lõppkontsert “Armastus” on kolmekuningapäeval, 6. jaanuaril Keila-Joal. Lossis Schloss Fall pakuvad helilooja ja muusik Kadri Voorand ning Mihkel Mälgand uue aasta tervituseks ajaloolise mõisalossi lummuses pühademeeleolus improvisatsioonide tulevärki, mida ehivad õhulised elektroonilised efektid ja hingestatud poeesia.

Kontserdiagentuuri Corelli Music jõulumuusika festival “Kirikupühad Maarjamaal” toimub tänavu juba 11. aastat.  Festivali patroon on Eesti Kirikute Nõukogu president, peapiiskop emeeritus Andres Põder. Festivali tunnustas Euroopa Festvalide Assotsiatsioon kvaliteedimärgiga EFFE Label 2017-2018.

 

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.