"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Mupo piletikontroll: kas te ikka saate aru, kui kriitilises ajahetkes me oleme (4)
18. detsember 2020
Rene Suurkaev

Mupo piletikontroll puutub ühistranspordis  järjest rohkem kokku reisijatega, kes väidavad, et tahtsid piletit osta juhi käest, kuid see polnud koroonaviiruse piirangute tõttu võimalik - esiuks on suletud ja juhi juurde minek blokeeritud  lindiga.

Piletigrupi juhi Liivi Henn tõdeb, et selliseid juhtumeid on tõesti palju: “Eks siin ole nii vassijaid kui ka tõesti segaduses olevaid inimesi, kes ei ole olukorraga end kurssi viinud ega loe tähelepanelikult transpordis ja peatustes välja pandud infot”.

Henn soovitab inimestel ühiskaardi valideerimisel kindlasti jälgida validaatori ekraanile kuvatavat infot. “Tihti öeldakse, et ma piiksutasin ju! Aga kui ekraan näitab, et raha on otsas ja piletit osta pole võimalik, siis pole valideerimine õnnestunud”.

Kui linnarahvas on rohkem vilunud ja kipub igat sorti valede taha pugema, siis maalt tulnud inimeste hulgas on neid, kes tõesti linnatranspordiga sõites hätta on jäänud. “Mõned maainimesed arvavad siiani, et paberpiletit saab osta kioskist. Kindlalt on juurdunud teadmine, et piletit saab osta juhi käest, kuigi juba alates veebruarist pole see enam võimalik. Bussijuhi ülesanne on siiski keskenduda bussi turvalisele juhtimisele ja piletimüük on teda selgelt häiriv kõrvaltegevus”.

Kuidas aga on lood kohustusliku maskikandmisega?

“Ma siinkohal kiidaksin  ühistranspordi kasutajaid – maski kandmise olulisus hakkab inimesteni jõudma, aga nagu alati, on ka sõnakaid ja kurje vastaseid. Viimaste päevade nakatunute numbreid vaadates tekib selliste inimestega suheldes küll tunne, et kas te ikka saate aru, kui kriitilises ajahetkes me oleme”. 

Täpsem info pileti ostmiseks ühistranspordis on nähtav Tallinna linna kodulehel:

https://www.tallinn.ee/est/pilet/Muugikohad

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

brazil
19. dets. 2020 11:42
https://eestinen.fi/2020/12/2-miljoni-elanikuga-brasiilia-linn-on-hea-naide-sellest-mis-juhtub-kui-lasta-koroonal-vabalt-levida/ Koroona puhul arvatakse, et karjaimmuunsus saavutatakse siis, kui immuunsed on 60 protsenti elanikest. Manause puhul saavutati see tase juba suvel. Sellele vaatamata kestab nakatumine linnas edasi, selgub teadusajakirjas Science avaldatud uuringust.
hassiid
18. dets. 2020 21:37
https://lounaeestlane.ee/harkovi-linnapea-suri-koroonasse/ Harkovi linnapea Kernes, kes aastal 2014 sai mitmeid kuulihaavu ja raviti Iisraelis terveks, suri nüüd koroonaviirusse Saksamaa haiglas. https://en.wikipedia.org/wiki/Hennadiy_Kernes
lombitagune
18. dets. 2020 19:28
https://eestinen.fi/2020/12/hull-lugu-koroona-niidab-usa-s-noori-inimesi-vanuses-25-44-rekordilise-kiirusega/
Vaatleja
18. dets. 2020 14:28
Paneb imestama, et kroonviiruse leviku üha kasvades mingid piletikontrollid veel ühistranspordis trügivad, selle asemel, et millelegi muule hetkel olulisemale oma energiat kulutada mitte aga täiendavat nakatumisriski luua nii endile kui reisijatele, seda enam, et valdav enamik viimastest niigi juba tasuta sõidu õigust omab.