"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
TÄNA DAVE BENTONI VIIMANE KONTSERT! Nädalavahetus Tallinnas pakub taas tasuta vabaõhukontserte (0)
18. detsember 2020
Erakogu

Sel nädalavahetusel toimub Tallinnas mitmeid tasuta kontserte, mida on võimalik vabas õhus ohutusnõueid järgides turvaliselt kuulata. Teiste seas võib laval näha selliseid artiste nagu Kaire Vilgats ja Dagmar Oja, Inger ning Rolf Roosalu. Lisaks muusikale leidub aga palju teisigi tegevusi kogu perele. 

Kontserdid

Reedel, 18. detsembril tasub sammud seada Pirita jõulumaa ööturule, kus saab ajavahemikus 20-22 nautida Ansambel Midagi Uut kontserti. Ansambli kooslust esitleb Disco Tallinn ning sinna kuuluvad Kaire Vilgats, Dagmar Oja, Janno Trump, Widenski ning Tom Lilienthal. Laupäevase kontserdi raames esineb aga Helen, seda küll seekord video teel. 

Laupäeval, 19. detsembril paneb Haabersti linnaosa advendiaja üritustele punkti Rolf Roosalu, kes esineb kell 15 Õismäe tiigi kalda amfiteatris. Tiigi promenaad on sätitud jõuluehteisse ning kaunistatud valgusinstallatsioonidega. Linnaosavanem Andre Hanimägi kutsub kõiki elanikke ning külalisi tiigi promenaadile jalutama.

Pühapäeval, 20. detsembril kell 16 esineb maagilisel neljanda advendi kontserdil Pääsküla rabatornis Maarja-Liis Ilus. Publikul soovitatakse tulla oma laternatega, kohapeal on tagatud istekohad ja soe jook.

Pühapäeva õhtul kell 19 tähistab Dave Benton oma 20. jõulukontsertide hooaega kauni pühadekavaga Kaarli kirikus. Esinevad Aarne Saluveer ja ETV tütarlastekoor, Sissi, Lisa ning Dave koos live-bändiga. Üritus on tasuline ning pileti saad osta siit!

Pühapäevasel advendikontserdil Pirita jõulumaal esineb seekord aga Inger. Kontsert algab kell 18.

Jõuluturud ja laadad

Pirita jõulumaal leiab tegevust terveks nädalavahetuseks. Lapsi ootavad töötoad, jõuluvana, tantsushowd ning teadusteater. Lisaks toimub laupäeval, 19. detsembril jõuluretk, mis viib huvilisi ringkäigule kloostrimetsa. Täpsema kava ning info kolmeks päevaks leiad siit!

Endiselt on avatud Tallinna vanalinna jõuluturg, kust leiab nii kosutust jõuluroogadest ning glögist kui võimaluse kohtuda hologrammjõuluvanaga. Lapsed ja miks mitte täiskasvanudki saavad kirjad kingisoovidega poetada jõuluvana postkasti. Jõuluturg on avatud iga päev kuni kella 19-ni.

Põhja-Tallinna jõulumaal Stroomi rannapargis toimuvad igal pühapäeval kell 16-20 töötoad, jõuluvana vastuvõtt, hobuvankrisõit, lasteetendused, jõulumuusika, saab karussellil sõita ja külalisi ootavad veel mitmed üllatused. Sellel pühapäeval, 20. detsembril, saab kell 16 näha etendust “Kuidas jõuluvana kirja otsis”. Täpse ajakava leiad siit!

Nautica ostukeskuse parkla on muutunud jõulumaaks. Alalt leiab erinevaid atraktsioone, värskes õhus pakutakse jõulutotite ning muusika ja tulede abil tekib tõeline jõuluatmosfäär. Jõulumaa on avatud kuni kella 20-ni.

Lasnamäe Centrumis on avatud jõululaat, mis on avatud iga päev kuni kell 21.10.

Mustamäe jõulumaa ning laat on avatud Männi pargis. Laadal toimuvad nii jõuluturud, etendused, kontserdid kui töötoad. Lisaks toimuvad laupäeviti ja pühapäeviti kell 12 lastehommikud, kus on kavas erinevad liikumismängud ning konkursid.

Jõulune võlumaa on üleval ka Tallinna Lauluväljakul, kus on suure valguse festivali “Valgusfestival Võlumaa” raames võimalik külastada jõuluvana, teha pilte päkapikkudega ning veeta perega lõbusalt aega terves Lauluväljaku pargis! Jõulutivoli on avatud N-P kell 16-21.30 Hobusesõit toimub reedel 16-20 ning laupäeviti ja pühapäeviti 16-18. Pileteid saab osta siit!

Vanalinna jõulud

Lisaks vanalinna jõuluturule on vanalinna jõuluürituste raames pühapäeval, 20.detsembril Viru tänava aknad taas tantsijate päralt. Jalutajate pilke püüavad kaunid baleriinid ning voolavust ja sürrealismi tekitavad kaasaegsed tantsijad. Eesti Tantsuagentuuri Tantsukooli ja ETA Kompanii tantsijate esituses leiab väikeseid tantsulavastusi klassikalisest tantsust kaasaegse jazzini. Etendus liigub mööda Viru tänavat ning saab alguse Viru väravate poolsest tänavaotsast kell 16.

Vanalinna restoranid pakuvad endiselt ainult 5 euro eest kohapeal või kaasa haaramiseks signatuurampsusid või lonksusid. Lisaks pakuvad mitmed restoranid ka jõulu-erimenüüsid. Kui maitsed roogasid mitmes erinevas kohas, siis on võimalik eripakkumiste eest koguda templeid. Kuue templi täitumisel ja kaardi viimisel Tallinna Turismiinfokeskusesse osaled loosimisel, kus võitjaid ootavad ees rikkalikud maitseelamused. Vaata osalevate restoranide ja toidukohtade nimekirja!

Kohvikus Maiasmokk toimub reedel, 18. detsembril kell 9-18 martsipani töötoad. Töötuba sisaldab martsipanist kuju maalimist koos juhendajaga, mille ajal tutvustatakse ka martsipani ajalugu. Maalitud martsipanifiguurid saab pärast endaga koju kaasa võtta. Hind on ühe inimese kohta 6,40 eurot. Töötubadesse tuleb end eelnevalt broneerida, mida saab teha kirjutades aadressile maiasmokk@orkla.ee.

Etendused

Laupäeval, 19. detsembril ja pühapäeval 20. detsembril toimuvad “Rännak Revalis” advendietendused on uus ja mänguline viis Tallinna vanalinna kogeda. Kostümeeritud giid vestab 1,5h jooksul lugusid keskaegsest Revalist kaasates selleks kogu publikut – nii tekib kõigil võimalus ise lood läbi mängida. Ekskursioonid toimuvad nii eesti kui ka vene keeles ning vajavad varasemalt tuurile registreerumist. Rohkem infot piletite ja toimumise aegade kohta leiad siit!

Teoteatris Kalamajas etendub nii laupäeval kui pühapäeval jõululavastus “Sussid püsti”. Tegemist on põneva jõuludetektiivikaga, mis lahendab kahtlase juhtumi, mis keerutab üles tüli päkapikuperes ning alguse saab uus sõprus. Selle ja teiste Teoteatri jõuluetenduste kohta leiad infot ning pileteid saad soetada siit!

Eesti Noorsooteater mängib populaarset laste-etendust “Jääpüük” veel viimaseid päevi. Täpsema info leiad ja pileteid saad osta Noorsooteatri kodulehelt!

Lisaks jõuluetendusele pakub Nukuteatrimuuseum ka jõulurännakut kõige pisematele. Jõulumemm viib pere kõige pisemad imelisele pooletunnisele jõulurännakule laupäeval ja pühapäeval alates kell 12. Rännakule on oodatud lapsed vanuses 1-3 koos oma vanematega.

Veel üritusi ning tegevusi kogu perele leiad siit!

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.