"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Veerenni raudteeülekäigul uueneb ohutussüsteem (0)
18. detsember 2020

Kesklinna vanem Monika Haukanõmm sai Luite asumis koos kogukonna esindajatega tehtud ringkäigul ülevaate kohalikest oludest ja murekohtadest ning Eesti Raudtee plaanidest parandada Veerenni raudteeületusel ohutust.

“Kohalike elanike jaoks on Veerenni raudteeülekäik väga oluline: see ühendab Luite ja Veerenni asumit, avab pääsu südalinna ning on seetõttu suure kasutatavusega. Ei ole saladus, et ülekäigul on juhtunud traagiliste tagajärgedega õnnetusi ja seetõttu oli nüüd hea kuulda, et juba lähiajal täiendatakse ülekäigu ohutussüsteeme,” ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.
 
“Samas on tehnika üksnes abivahend ohutuse tagamiseks ega võta vastutust meilt endilt – raudteed ületades peab ikka ise veenduma, et rong ei lähene, tulema rattalt maha, võtma korraks kõrvaklapid peast ja kindlasti tõstma pilgu telefoniekraanilt. Ka üks õnnetusjuhtum veel oleks liiga palju.”
 
Eesti Raudtee esindajad andsid elanikele kohapeal ülevaate ülekäigu ohutuse suurendamiseks kavandatud töödest. “Veerenni raudteeülekäigu ohutuslahendused viiakse ellu aasta alguses. Sellest saab esimene ülekäik, mis on varustatud jalakäijatele mõeldud foori ja helisignalisatsiooniga. Veerennile lisandub veel kaheksa taolist ülekäiku,” selgitas Eesti Raudtee taristudirektor Kaido Aettik.
 
Kohaliku kogukonna esindajad tõid asumis tehtud jalutuskäigul esile veel mõned kohaliku elu teemad, mis ootavad lahendust: näiteks paremad ja turvalisemad liikumisvõimalused jalakäijatele, parkimiskorraldus ja tänavavalgustus asumis. Lepiti kokku korraldada kevadel ühised talgud ja rajada istumisvõimalused jõulinnaku juurde, mis ehitati Kesklinna valitsuse tellimusel kaks aastat tagasi Luite metsa.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.