"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Eestis avati esimesed ööpäev läbi toimivad jõulupuude iseteeninduspunktid (0)
18. detsember 2020

"Rocca al Mares ja Tallinna külje all Peetris avasime Eesti esimesed jõulupuude iseteeninduspunktid. 24h avatud kuuseplatsidel saab igaüks valida endale sobiva jõulupuu ning selle kontaktivabalt endale koju viia," selgitas Eesti Kuusk juht Reijo Metsaoja.

Innovaatilised kuuskede iseteeninduspunktid Tallinna loomaaia vastas ning Peetri kooli juures on varustatud kõige vajalikuga, alates juhenditest kuni kuuse pakkimismasinani. 

Metsaoja sõnul on esimesed emotsioonid uue lahenduse osas on olnud igati positiivsed. “Inimestele pakub ise platsil toimetamine suurt rõõmu – olgu selleks siis ise puu parajaks saagimine või pakkimine.Iseteeninduses on võimalik valida ja osta kuuski 24 tundi ööpäevas.Täiendame valikut iga päev,” kinnitas Metsaoja

Kahe iseteeninduspunkti näol on tegemist pilootprojektiga. “Eks me saame nüüd teada, kas Eesti ühiskond on selliseks teenuseks valmis. Võimalus platsil iseseisvalt toimetada ja puu platsilt koju viia tähendab, et peameinimesi usaldama ja seni pole me pidanud pettuma – mitte keegi pole läinud kuuse eest maksmata ära” märkis Metsaoja

Iseteeninduspunktis saab iga soovija valida omale sobiva kuuse, selle parajaks saagida, pakendada ning kaasa võtta ka juhendi puu pikemaks säilitamiseks koos spetsiaalse säilituspulbriga. Välja valitud puu eest saab tasuda e-poes ning selleks tuleb skaneerida puu hinnasildi küljes olev QR-kood, mis suunab e-poodi ostu vormistamisele.

“Tulenevalt koroona-perioodist ja võimalusest valida endale kuusk kontaktivabalt ehk teenindajaga kokku puutumata tähendab seda, et ka iseteeninduspunktis tuleks teiste kuusehuvilistega distantsi hoida,” paneb Metsaoja südamele.

Kui tänavused uudsed kontaktivabad iseteeninduspunktid inimeste poolt hästi vastu võetakse, plaanib ettevõtte edaspidi selliseid müügiplatse juurde rajada. Ettevõtte poolt kuuseplatsidel pakutavad puud on pärit Tartumaalt, Kuivaleski talust.
Müügipunktides üle jäänud puud viiakse igal aastal loomaaeda elevantidele söögiks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.