"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tapal teenivad Taani sõdurid saavad medali (0)
20. detsember 2020
Kaitseväe Peastaap

Kaitseminister Jüri Luik annab esmaspäeval medalid Tapal teenivatele Taani sõduritele. Taani sõduritel toimus tänavu juulis kaitseväe Tapa linnakus pidulik tseremooni, kui kodumaale naasnud Taani kontingendi Armadillo kompanii andis vastutuse üle praegusele Vidar kompaniile.

Peaaegu kolmandik Vidari kompanii koosseisus Eestisse teenima tulnud kaitseväelastest olid Eestis ka 2018. aastal.

Skandinaavia mütoloogias on Vidar tähtsaima jumala Odini poeg, kelle peamiseks tegevuseks oli enesetreenimine Ragnarögiks, ehk maailmalõpule eelnevaks lahinguks.

Vidar kompanii on relvastatud lahingumasinatega CV90. Samuti on neil kasutada Taani kaitseväe uued Piranha V soomustransportöörid ning koos logistilise üksusega on Taani üksuses pea 200 kaitseväelast. Kokku teenib Tapal paiknevas lahingugrupis üle tuhnde kaitseväelase Ühendkuningriigist ning Taanist.

Eestis paikneva liitlaste lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, panustavateks riikideks on Prantsusmaa ja Taani. Tapale saabus esimene lahingugrupp 2017. aasta aprillis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.