"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ahjukütjad peavad soetama vingugaasianduri (1)
21. detsember 2020
Albert Truuväärt

Seaduse täiendusega muutub nüüd vingugaasiandur kohustuslikuks mitte ainult gaasiseadmetega majapidamistes, vaida ka ahjukütte või kaminate puhul. See tuleb hoonesse paigaldada esimesel võimalusel ja lõpp-tähtajaks on 1. jaanuar 2022. 

Eesti päästjad saavad aastas umbes pool tuhat väljakutset, mille põhjuseks on vingugaas. Vingugaasi muudab eriti ohtlikuks, et see on täiesti värvitu, lõhnatu ja maitsetu, mistõttu ei saada enne mürgistust arugi, millega tegu. Lisaks ahi- või gaasiküttega majadele tuleks vingugaasiandurit soovitada kõigile korteritele, sest see hoiatab ükskõik millise põlengu puhul. Hukkutakse ju tavaliselt mitte tules, vaid vingus ja suitsus. Müüakse muidugi ka suitsu- ja vingugaasiandureid üheskoos. Samas paneb õlgu kehitama niivõrd pikk üleminekuperiood ehk terve aasta. Ilmselt on peetud silmas vingugaasiandurite umbes 40-eurost hinda, mis väiksema sissetulekuga inimestele võib tunduda kallis.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ahjukütja
21. dets. 2020 21:42
Juba ammu olemas!