"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kristiine jagas libeduse tõrjeks ühistutele üle seitsme tonni graniitsõelmeid (0)
21. detsember 2020

Kristiine Linnaosa Valitsus jagas libedatel kõnniteedel ohutu liiklemise ja parema libedusetõrje tagamiseks novembris ja detsembris tasuta graniitkillustikku korteriühistutele, eramajade ja kinnistute omanikele. Selle sügisese kampaania raames on kokku jagatud 288 kotti linnaosa 158 korteriühistule ja kinnistule. 

Kristiine linnaosa vanema Jaanuse Riibe sõnul peab kinnistu ja ehitise omanik korraldama kinnistu ja sõidutee vahel asuva kõnnitee puhastamise sügislehtedest, lumest ja jääst ning tegema libedusetõrjet. „Oleme graniitsõelmeid jaganud juba mitu aastat ja elanikud olid ka sellel korral aktiivsed. Kuigi talv on sel erakorralisel aastal samuti ebatavaline, siis on peagi oodata öökülmasid, mis muudab teed ja kõnniteed libedaks. Oleme kahe kuu jooksul ennetavalt ühistutele jaganud tasuta graniitsõelmeid, et talvel kvaliteetselt tõrjuda libedust enda maja- või tänavaesisel kõnniteel. Kutsume kinnistuomanikke olema vastutustundlikud ja hoolitsema selle eest, et kõnniteed ei oleks libedad, sest igal aastal esimeste külmade tulekul on siiski esinenud ka probleeme,” selgitas Riibe.

„Oleme saanud nii korteriühistutelt kui ka eramajaomanikelt palju positiivset tagasisidet, et neile selles küsimuses abikäe ulatasime. Külmad ilmad jätkuvad ja just praegusel ajal kuluvad need ära. Elanike ohutu liiklemine, nii jalgsi kui ka transpordivahendeid kasutades, on meile peamine,” lisas Riibe.

Muutlike ilmastikuolude tingimustes peavad kinnistuomanikud olema eriti tähelepanelikud, et jalakäijate liikumistee oleks ohutu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.