"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kalle Klandorf: lörts ja lumi ei tulnud linna teehooldajatele üllatusena (0)
23. detsember 2020
Rene Suurkaev

"Enamikes paikades algas tänavahooldustöö juba hiljemalt 5.30 ning kõikides linnaosades on lisaks suuremate magistraalide hooldamisele käsil ka väiksemate teede ja tänavate puhastamine," ütles abilinnapea Kalle Klandorf. "Tänase ööga oleme libedatõrjeks kasutanud kokku 106 tonni kloriide ja 13 tonni sõelmeid."

Ööga maha sadanud lumi ja lörts ei tulnud Tallinna teehooldusmeeskondadele ootamatult – juba varahommikust alates on linna teedel ja tänavatel kümneid masinaid ja käsitsi teid ja tänavaid puhastavaid brigaade, kes nii peamagistraalid, kõrvalisemad tänavad kui kõnniteed liiklemise tarvis puhtaks teevad.

“Linnal on tänavapuhastuses on kolm koostööpartnerit –  Keskkonnateenused, Tänavapuhastuse aktsiaselts ja Kommunaalteenused. Kõigi nende firmade peale kokku on töös 32 puisturit, 21 multifunktsionaalset traktorit, 6 imurit ja 2 kallurit – kokku 61 masinat,” selgitas Klandorf.

“Lisaks veel 30 käsitööbrigaadi kokku 72 inimesega, mis puhastavat neid teid, kuhu traktoriga ei pääse, lisaks on nende ülesandeks ka ühissõidukipeatuste puhtana hoidmine.” 

Sõiduteid puhastavad suuremad masinad

Näiteks Pirital on Klandorfi sõnul lisaks sõiduteid puhastavatele suurematele masinatele rakendatud kaks masinat kõnniteede puhastamiseks ning käsitööbrigaad, kes puhastab ülekäiguradasid ja treppe. “Sõitsin täna Piritalt kesklinna tööle ja nägin oma silmaga, et see info vastab tõele – oli näha nii käsitööbrigaadi kui suuri ja ka väikseid teehooldusmasinaid. Tänase ööga oleme linnas libedatõrjeks kasutanud kokku 106 tonni kloriide 13 tonni sõelmeid,” märkis abilinnapea.

Kesklinna parkides tagavad teehooldust väiketraktorid ja ka üks kastiga ja sahaga maastur, mis pääseb puhastustöid tegema paikadesse, kuhu suuremad masinad ligi ei saa ja mis käsitsi puhastamiseks ehk liiga töömahukad on. Lisaks on linnatänavate hooldustöödele kaasatud kaks kallurit jäätmete või lume veoks.

“Jäätmete vedu kestab edasi ka praegu, kuni suurema lumeveo alguseni. Mõnes kohas ju ikkagi veel lehekotid vedelevad ja mõnes kohas on maas puuoksad, selle kõigega tegeletakse igapäevaselt.”

Lume hulk linna teehoolduskulusid ei mõjuta

Lumevaene aeg ei tähenda hooldusmeeskondadele aga jõudeaega või istumist, käed rüpes.

“Need inimesed on töös kogu aeg. Lumetõrje välisel ajal tegelevad hooldusmeeskonnad muude hooldustöödega, pühivad tänavaid, koristavad oksi, tegelevad väiksemate asjadega – põhiliselt puhastusega. Kui oli vaja Covid-i esimese laine ajal bussiootepaviljone puhastada, siis nad tegid ka seda,” kiitis Klandorf.

Linna jaoks ei ole vahet, kas talv on lumerohke või mitte, sest hoolduslepingutega võetud kohustused firmade ees tuleb täita nii või teisiti ja lisaks on linna hooldamisel töökäsi vaja igal aastaajal.

“Need firmad peavad ikkagi oma töötajatele saama palka maksta aastaringselt ja ei saa niimoodi teha, et ütleme – me ei saa praegu maksta, sest lund pole ju olnud. Firma laseks selle peale töötajad lahti ja siis ei ole kusagilt kohe uusi võtta, kui neid jälle vaja peaks olema,” nentis abilinnapea Kalle Klandorf.

“Kui on vaja täiendavat raha lume väljaveoks, siis ka selleks on linnal vahendid olemas. Esimesed väljaveolepingud sisalduvad lepingute maksumuses, aga kui lepinguga ettenähtud raha otsa saab, siis eraldab linn täiendavalt vajamineva summa.”

 

 

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.