"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ööpäevaga tuli juurde 664 koroonapositiivset ja suri viis nakatunut (3)
23. detsember 2020
Raigo Pajula

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5824 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 664 ehk 11,4 protsenti testide koguarvust ning suri viis nakatunut. Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 369 inimesel. 277 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5824 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 664 ehk 11,4% testide koguarvust.

Ida-Virumaale lisandus 132, Tartumaale 41, Pärnumaale 34, Võrumaale 15, Järvamaale 12 ja Lääne-Virumaale 11 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Saaremaale lisandus üheksa, Raplamaale kaheksa ning Hiiu- ja Põlvamaale kuus uut positiivset testi tulemust. Jõgevamaale lisandus kolm uut nakatunut, Valga- ja Viljandimaale kaks ning Läänemaale üks. 13 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 545,91 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 9,9%.

Terviseameti jälgimisel on üle 29 000 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 19 000 inimese, kellest 4094 on nakatunud. Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 5900 inimese, kellest nakatunud on 1581. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 2400 inimese, kellest 604 on nakatunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1700 inimese, kellest 398 on nakatunud.

 23. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 371 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 18 patsienti. Koju saadeti 26 inimest, kaks inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda ning viis inimest teise haiglasse. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 47.

Ööpäeva jooksul suri viis koroonaviirusega nakatunud inimest – 61-aastane mees, 77-aastane mees, 80-aastane naine, 81-aastane mees ja 86-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 192 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 1203 COVID-19 haigusjuhtumit 1179 inimesega.

23. detsembri seisuga on tervenenud 14 543 inimest. Neist 11 023 inimese (75,8%) haigusjuhtum on lõpetatud, 3520 inimese (24,2%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 597 377 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 23 309 (3,9% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 237 709 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 1817 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 576.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Vähendame kontaktide arvu, katkestame nakkusahelad

Eesti meditsiinisüsteemi ähvardab ülekoormus. Meie eesmärk on peatada viiruse leviku kasv ja püüda olukorda säilitada, et seejärel saavutada nakatunute arvus langustrendi.

Seetõttu peab jõule ja aastavahetust tähistama tänavu ohutult – tähista jõule vaid lähimate pereliikmetega. Enne lähedastega kohtumist veendu, et kõik on terved. Jõule tähistades hoia mõõdukat distantsi ka pereliikmetega.

Haigusel on peiteaeg, seega vähenda igasuguseid lähikontakte juba praegu, et vältida võimalikku nakatumist – selleks, et saaksid jõuludel olla koos perega. Mõtle enne välja minekut oma käigud läbi.

Eelista sisetingimustele vabas õhus aega veetmist.

Mõtle enne välja minekut oma käigud läbi. Võimalusel kasuta asjaajamistel e-kanaleid.

Võimalusel kasuta asjaajamistel e-kanaleid. Jõuluostude tegemisel ajasta need aegadel, mil kauplustes on vähem rahvast. Kontaktivabalt saab oste teha internetis.

Kutsume üles hoiduma talvevaheajal välismaale reisimisest. Välisreisid tuleks koroonaviiruse jätkuvalt kõrge leviku tõttu teistes riikides edasi lükata.

Kui sa oled nakatunud või lähikontaktne, siis püsi kodus. Isegi kui sa pole terviseametilt teavitust veel saanud.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi– ja Facebooki-lehelt.

 

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Külmutusautod Läänerannikul
24. dets. 2020 07:09
Seltskonnale Läänerannikul LA piirkonnas tööle külmutusautod täpselt nii nagu mingi aeg tagasi Idarannikul Suures Õunas. Elik külmutusauto siis meie mõistes Tegnell ja karastunud-kogenud Valts. USA-s suremus kohutav kuid teatavasti igaüks lahendab oma probleemid ise on ju selline vaatenurk. Eesti ja Euroopa mentaliteet mõneti erinev ja seetõttu piirangud on vältimatud ja tuleb ellu viia - loomulikult asjatundjate mõistusega ja võimukandjate kindlal samas tundlikul käel. Katkuaeg.
Rahvavabastusarmee appi
23. dets. 2020 14:28
Kui äärmiselt hulluks Eurus siis Hiina Rahvavabastusarmee appi kõik presidendid ja pääministrid kügelema lennuväljal viimaks ometi Puna-Hiina. Kõik vastavad ametid ja struktuurid Eestis ja Eurus töhe mingit rahaprobleemi ju ei ole rahamassinas käib Sampo. Töhe. Oleks vaid asjatundjaid ja otsustajaid Eestis ja loomulikult Eurus.
Vaatleja
23. dets. 2020 12:39
On vana tõde, et muidu paljukiidetud demokraatia kriisisituatsiooni haldamisega hätta kipub jääma, kus pole enam aega jutulaada pidamiseks vaid on vaja kiiresti ja otsustavalt tegutseda.