"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Vaata, mida räägivad linnajuhid jõulukingitustest ja salmide lugemisest (0)
23. detsember 2020

"Meelde jäävad kõige rohkem need kingid, mis on kingitud lapsepõlves. Minu jaoks oli selleks esimene lauajalgpall. Sain selle, kui olin seitsme- või kaheksa-aastane. Siis oli see haruldane asi. Kinkijaks oli muidugi jõuluvana," ütles Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev. 

Moodsa jõulukombestiku kohaselt peetakse jõulukinkide tava väga tähtsaks. Uurisime Tallinna abilinnapeadelt, milline on nende jaoks olnud läbi aegade kõige meeldejäävam jõulukingitus.

“Minul on alati parim jõulukink perega koos olemine, sest aeg on omaette väärtus. Aega pole meil kunagi palju. See hetk, kui saame olla lähedastega koos ongi parim kink läbi aegade,” ütles abilinnapea Eha Võrk.

Kingisoovide lunastamiseks tuleb jõuluvanale esitada luuletus või salm. Kas linnajuhtidel on jõuluvana üllatamiseks juba miskit ette valmistatud?

“Kui see aeg tuleb, siis tuleb meelde tuletada või improviseerida,” naljatas abilinnapea Andrei Novikov.

“Eriti ei ole, aga soov on, et järgmine aasta oleks koroonavaba. Ma arvan, et kui see pole mitte terve maailma, siis vähemalt enamuse soov. Jõuluvanal on kergem – kui teed ühe suure asja ära, siis enamus ongi õnnelikud,” lisas Belobrovtsev.

“Ma loodan, et mu lapselapsed esinevad rohkem kui meie. Nende üle on alati rõõm ja neid on hea kuulata. Meie peame peenikest naeru nurgas ja mõtleme, et kaua see rõõmus aeg kestab lastele, kui nad veel usuvad jõuluvana,” sõnas Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.