"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Jaanuarist saabuvad vaktsiini tarned iganädalaselt (0)
24. detsember 2020
Scanpix/Pilt on illustratiivne

Neljapäeval asusid tehasest teele Pfizeri ja BioNTechi koroonavaktsiin - Eestisse jõuab vaktsiin 26. detsembril, vaktsineerimine algab järgmisel päeval ning viimase informatsiooni kohaselt saabub vaktsiinitarne Eestisse alates jaanuarist iganädalaselt.

Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna nõunik Kärt Sõber lausus Postimehele, et esimesed vaktsiinidoosid saabuvad terviseametisse 26. detsembril. “Tootja poolt on palutd olla 24/7 valmis saadetist vastu võtma,” selgitas Sõber.

Nimelt ministeeriumile pole ravimitootja poolt öeldud täpset aega, millal vaktsiinid laupäeval võivad kohale jõuda, kuid ministeerium teab, et vaktsiinid on juba teel.

Järgmised koroonavaktsiinide kogused jõuavad Euroopa Komisjoni ja Pfizeri andmetel Eestisse jaanuarist iganädalaselt, kirjutab Postimees.

Sotsiaalministeerium on vaktsiinide kõrvale tellinud ka neli miljonit süstalt. Sõber selgitas, et hetkel on Eestis laos olemas 41 000 nõela lahustamiseks ning 45 000 nõela lahustamiseks saabub 28. detsembril. “Jaanuaris ootame veel täiendavalt 45 000 nõela lahustamiseks,” lisas Sõber.

Vaktsiinide manustamiseks on riigil praegu olemas 50 000 nõela. “402 000 nõela saabub 28. detsembril ja 400 000 nõela oodatakse detsembri lõpuks veel juurde,” täiendas ta.

Lahustamiseks mõeldud süstlaid on praegu laos olemas 61 000 ning 28. detsembril saabub täiendavalt 21 000 süstalt. “Süstlaid manustamiseks on olemas 50 000 ja 28. detsembril ootame täiendavalt 402 000 süstalt. Lisaks tuleb veel 400 000 tükki detsembris,” rääkis Sõber. Ülejäänud süstlad ja nõelad hangitakse, kas Euroopa Liidu ühishankes, milles Eesti osalev või vajaduse korral eraldi.

Moderna vaktsiin saab eelduslikult Euroopa ravimiametilt heakskiidu 6. jaanuaril. “Moderna eelostulepingust on Eestile mõeldud 234 467 doosi, millest saab vaktsineerimist võimaldada veidi rohkem kui 117 000 inimesele,” vastas Sõber.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.