"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Euroopa 32 riigist saabujatele kehtib liikumispiirang (0)
26. detsember 2020
Ilja Matusihis

Esmaspäevast kehtib Euroopa 32 riigist Eestisse saabujatele 10-päevane liikumispiirang.

Tuginedes koroonaviiruse nakatunute suhtarvule, kehtib liikumisvabaduse piirang Eestisse saabujatele Andorrast, Austriast, Belgiast, Bulgaariast, Hispaaniast, Hollandist, Horvaatiast, Iirimaalt, Itaaliast, Kreekast, Küproselt, Leedust, Liechtensteinist, Luksemburgist, Lätist, Maltalt Monacost, Norrast, Poolast, Portugalist, Prantsusmaalt, Rootsist, Rumeeniast, Saksamaalt, San Marinost, Slovakkiast, Sloveeniast, Soomest, Šveitsist, Taanist, Tšehhist, Ungarist. Vatikani näitaja on küll 0, kuid sealt Itaalia kaudu Eestisse reisides kehtib samuti 10-päevane liikumisvabaduse piirang.

Valitsus kinnitas 23. detsembril täiendavad eneseisolatsioonireeglid Ühendkuningriigist saabujatele. Alates 28. detsembrist on isolatsiooniperiood Ühendkuningriigist tulijatele 14 päeva senise 10 päeva asemel. Lisaks hakkab Ühendkuningriigist saabujatele kehtima kohustus peale esimest COVID-19 negatiivse tulemusega testi viibida seitse päeva eneseisolatsioonis ning seejärel teha uus test. Kui ka teine test on negatiivne, võib vältimatute ülesannete täitmiseks naasta tööle.

Kui varasemalt oli Saksamaa poolt kehtestatud riskipiirkondade nimekirjas olnud üksikuid Eesti maakondi, siis neljapäevase otsusega lisas Saksamaa alates laupäevast riskipiirkondade nimekirja kogu Eesti. Kõik, kes on 10 päeva jooksul enne Saksamaale saabumist viibinud riskipiirkonnas, sealhulgas Eestis, peavad saabudes jääma 10 päevaks eneseisolatsiooni. Lisaks tuleb kõikidel Saksamaale saabujatel end eelnevalt registreerida https://www.einreiseanmeldung.de ja olla valmis riiki sisenemisel esitama kinnitus registreerimise kohta. Riskipiirkonnast hädavajalikul põhjusel Saksamaale reisimisel peaks kindlasti tutvuma värskeima Saksama reisiinfoga https://bit.ly/36sqTGV

Alates esmaspäevast, 28. detsembrist ei laiene liikumispiirang neile, kes saabuvad Eestisse Euroopa Liidu ja Euroopa majanduspiirkonna ja Schengeni ala riigist, mille nakatumisnäitaja on alla 50 inimese 100 000 elaniku kohta. Praeguse seisuga ei laiene liikumisvabaduse piirang Eestisse saabudes vaid Islandilt tulijatele. Samuti ei ole Islandilt Eestisse tulles nõutav testi tegemine.

Eesti poolt reisipiirangute rakendamise aluseks olev nakatumisnäitaja piirmäär vaadatakse üle kord nädalas reedeti ja uued piirangud jõustuvad sellele järgnevast esmaspäevast.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.