"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kirjanikud nõuavad uut hääletust Peeter Helme liidust välja viskamise osas (0)
27. detsember 2020
Ave Maria Mõistlik

Enam kui 30 kirjanike liidu liiget saatsid laupäeval kirjanike liidu eestseisusele kirja, milles soovivad uut hääletust lapseealise seksuaalses ahvatlemises süüdi mõistetud Peeter Helme liidust välja arvamise küsimuses.

EKLi eestseisus arutas esmaspäeval toimunud koosolekul Peeter Helme väljaarvamist EKLi liikmete hulgast põhikirja punkti 12b alusel ja otsustas salajase hääletuse tulemusel teda mitte välja arvata.

Kirjanike ühisavaldus liidu eestseisusele:

“Lugupeetud Eesti Kirjanike Liidu esimees Tiit Aleksejev ja Eesti Kirjanike Liidu eestseisus

Oleme veendunud, et Peeter Helme on oma tegevusega rikkunud Eesti Kirjanike Liidu põhikirja p. 10c (EKL liige ei tohi oma tegevuse ja käitumisega kahjustada EKL mainet) ning meile on arusaamatu EKL eestseisuse otsus jätta lapseealise seksuaalses ahvatlemises süüdi mõistetud Peeter Helme liidust välja arvamata. Peeter Helme ei ole vabandanud, selle asemel on ta kirjaniku ametit kilbina kasutades püüdnud oma käitumist õigustada.

Väga kahju oleks meil välja astuda 1922. aastal asutatud Eesti Kirjanike Liidust, mis on Eesti ainus üleriigiline kirjanike ametialane ühendus. On kahetsusväärne, et mitmed nimekad kirjanikud on seoses Helme liitujätmise otsusega juba protesti märgiks oma lahkumisavalduse esitanud.

Avalikkuse laialdane pahameel EKL eestseisuse 21. detsembri otsuse üle on mainekahju muutnud eiramatuks ja vaieldamatuks. Hetkel on meil raske oma liitujäämist põhjendada, seda nii oma südametunnistuse ees kui ka ajakirjandusele.

Lastevastased seksuaalkuriteod on sedavõrd tõsine teema, et selle retoorilisest hukkamõistmisest EKL eestseisuse poolt meie arvates ei piisa.

Nõuame Peeter Helme väljaarvamiseks eestseisuse kordushääletust esimesel võimalusel ning palume seejuures lähtuda teadmisest, et põhikirjas p. 14 ette nähtud kahenädalase etteteatamisaja tingimus on juba 21. detsembri hääletuse eel täidetud.”

Alla kirjutasid:

Kristiina Ehin, Ly Seppel-Ehin, Viivi Luik, Jaak Jõerüüt, Mika Keränen, Andrus Kivirähk, Ilona Martson, Elo Viiding, Ilmar Lehtpere, Krista Kaer, Tiia Kõnnussaar, Helvi Jürissonl, Piret Raud, Arne Merilai, Sirje Kiin, Tiia Toomet, Jaan Kaplinski, Aino Pervik, Triin Soomets, Anti Saar, Meelis Friedenthal, Valeria Ränik, Mihkel Raud, Jaanus Vaiksoo, Jüri Talvet, Rein Veidemann, Jürgen Rooste, Imbi Paju, Kaarel Väljamäe, Tiina Ann Kirss, Kadri Kõusaar, Mart Juur, Katrin Pauts, Eva Koff.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.