"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Esmaspäeval toimub esimene erilend eestlaste Londonist toomiseks (0)
28. detsember 2020
Ilja Matusihis

Ühendkuningriigis viibivatel Eesti kodanike on kahe erilennuga võimalik naasta Eestisse, neist esimene toimub esmaspäeval. 

Välisministeerium on võtnud ühendust nende Suurbritannias viibivate eestlastega, kes registreerisid end välisministeeriumi portaalis Reisi Targalt. Neil on võimalus saada koht esmaspäeval väljuvale Air Balticu erilennule Londonist Riiga.

Seoses täiendava vajadusega toimub teisipäeval lennufirma Nordica erilend Londonist Tallinnasse neile Eesti kodanikele, kes olid end juba registreerinud välisministeeriumi Reisi Targalt portaalis, kuid kes esmaspäevasele Air Balticu erilennule ei mahtunud. Kokkuleppel Läti ja Leedu välisministeeriumiga saavad samale lennule tulla ka kriitilise naasmisvajadusega Läti ja Leedu kodanikud.

Nordica erilennule Londonist Tallinna teisipäeval on võimalik pääseda eelisjärjekorras neil Ühendkuningriigis lühiajaliselt viibivatel Eesti kodanikel, kel on selleks jätkuvalt hädavajadus ja kes on enda viibimise juba registreerinud Reisi Targalt lehel https://reisitargalt.vm.ee Erilend ei ole mõeldud lühiajalistele reisijatele Eestisse tulemiseks, vaid eelkõige neile, kelle püsiv elukoht on Eestis.

Nordica erilend väljub Londonist teisipäeval kell 11. Lennule on vajalik osta pilet, kohtade arv on piiratud.

Ühendkuningriigis leviva koroonaviiruse uue tüve tõttu kehtestas Eesti sarnaselt paljude teiste Euroopa riikidega 20. detsembril piirangud otselendudeks kuni selle aasta lõpuni. Välisministeerium asus kohe kaardistama Ühendkuningriigis lühiajaliselt viibivaid Eesti kodanikke, kes elavad alaliselt Eestis ja kel on erakorraline vajadus naasta Eestisse enne aastavahetust. Esmase valikuna on välisministeerium palunud kõigil Ühendkuningriigis viibivatel ja Eestisse naasta soovivatel eestlastel pöörduda lennu- või reisifirmade poole. Eestisse tagasi reisides tuleb kindlasti viia end kurssi läbitavate riikide reeglite ja piirangutega.

Ühendkuningriigist Eestisse saabujatele kehtivad täiendavad eneseisolatsioonireeglid, sealt tulles tuleb püsida isolatsioonis 14 päeva. Kui saabumisel tehtud COVID-19 testi tulemus on negatiivne, tuleb viibida veel seitse päeva isolatsioonis ning seejärel teha uus test. Kui ka teine test on negatiivne, saab naasta tööle vältimatute ülesannete täitmiseks.

Kui Eestisse soovivad tulla pikaajaliselt Ühendkuningriigis elavad eestlased, tuleb arvestada, et ei ole garantiid, et reisipiirangud kaovad ja tavapärane lennuliiklus taastub ning lähiajal on võimalik tagasi pöörduda.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.