"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Spaad ja restoranid suletud: kehtima hakkavad täiendavad koroonapiirangud (0)
28. detsember 2020
Rene Suurkaev

Valitsuse korraldusel hakkavad esmaspäevast kehtima täiendavad koroonapiirangud, mis kõige enam mõjutavad Harjumaad ja Ida-Virumaad. Uued maakondlikud piirangud kehtivad esmaspäevast kuni 17. jaanuarini.

Harjumaal ja Ida-Virumaal on keelatud meelelahutusteenuste osutamise kohtades viibimine. Viibida ei tohi näiteks kasiinodes, keegli- ja piljardisaalides, täiskasvanute klubides ega mujal taolistes kohtades. Meelelahutusteenuseid ei või tarbida ka majutusettevõtete juures. Samas majutusteenust kasutada tohib ning ööbida saab nii Harjumaal kui ka Ida-Virumaal.

Restoranides lubatud vaid kaasamüük

Toitlustusettevõtted Harjumaal ja Ida-Virumaal peavad sulgema klientidele uksed kohapealseks ajaveetmiseks, külastajatele peavad olema suletud kõik ettevõtte müügi- ja teenindussaalid. Toidu kaasamüük ning sellega seotud kullerteenus jääb lubatuks.

Külastajate jaoks peavad uksed sulgema kõik spordiobjektid siseruumides, näiteks spordiklubid, saunad, spaad, basseinid, veekeskused ja ujulad. Sportimisega seotud piiranguid ei kohaldata professionaalsetele sportlastele, sealhulgas Eesti täiskasvanute ja noorte koondiste liikmetele ja kandidaatidele ning võistkondlike alade meistriliigade mängijatele; riigi sõjalise kaitse ja siseturvalisusega seotud tegevustele ning erivajadustega inimestele, sealhulgas sotsiaalse ja tööalase rehabilitatsiooni teenuse osutamisele.

Sisetingimustes on keelatud noorsootöö, huvitegevus ja –haridus, täienduskoolitus ja –õpe, samuti sportimine ja treenimine. Õues on kõik need tegevused lubatud kuni kümneliikmelises rühmas, kellele võib lisanduda juhendaja või treener. Huvitegevuse ja täiendkoolituse piirang ei laiene erivajadustega inimestele, samuti ei kohaldata seda riigi sõjalise kaitse ja siseturvalisusega seotud tegevustele.

Muuseumid ja näitusasutused Harjumaal ja Ida-Virumaal peavad külastajate jaoks oma ruumid sulgema. Õues tohib külastajate rühma suurus olla kuni 10 inimest ning kokku ei tohi puutuda teiste rühmadega.

Kõik üritused siseruumides keelatud

Siseruumides on keelatud avalikud koosolekud ja üritused, sealhulgas konverentsid, teatrietendused, kontserdid ja kinoseansid. Õues tohib avalikest üritustest ja koosolekutest osa võtta kuni kümneliikmelises rühmas ning kokku ei tohi puutuda teiste rühmadega. Avalik väliüritus peab lõppema kell 22.

Üle Eesti hakkab kehtima jumalateenistuste ja usuliste talituste puhul 50-protsendiline ruumitäitumuse piirang. Siseruumides tohib pühakojas, kus pole statsionaarseid istekohti, üritusest osa võtta kuni 250 ja statsionaarsete istekohtadega üritusest kuni 400 inimest. Välitingimustes tohib avalikest jumalateenistustes või usulistest talitustest osa võtta kuni 500 inimest.

Siseruumis tuleb jätkuvalt kanda maske, tagada desinfitseerimisnõuete täitmine ja järgida muid viiruse leviku tõkestamise abinõusid. Maskikandmisele kehtivad tavapärased erandid: maske ei pea kandma alla 12-aastane laps või kui maski kandmine on tervislikul või mõnel muul põhjusel vastunäidustatud.

Valitsus pikendas hariduselu piiranguid kuni 10. jaanuarini. Piirangute pikenemine puudutab üldhariduskoole, kutseõppeasutusi, rakenduskõrgkoole ja ülikoole. Nendes koolides, kus vaheaeg lõpeb enne 10. jaanuari, võib 1.-4. klass alustada õppetööd koolimajas. Piiranguid, mis hakkavad kehtima pärast 10. jaanuari, arutab valitsus kabinetinõupidamisel järgmisel nädalal.

Täiendavad piirangud Ühendkuningriisit saabujaile

Ühendkuningriigist tulijatele on alates esmaspäevast isolatsioonipeeriood kümne asemel 14 päeva. Alates esmaspäevast pole võimalik pärast reisijärgset esimest negatiivset SARS-CoV-2 testitulemust vältimatuid tööülesandeid täita. 14-päevast isolatsiooni saab lühendada üksnes kahe negatiivse tulemusega testi tegemisega: esimene peab olema tehtud vahetult pärast reisi ning teine mitte varem kui seitsmendal päeval pärast esimese testi tulemuse kättesaamist.

Kõiki viiruse leviku tõkestamise abinõusid järgides tohib inimene elukohast lahkuda üksnes arsti, politsei või päästeametniku suunamisel, hädaohtlikus olukorras, samuti igapäevaseks toimetulekuks hädavajaliku hankimisel. Minna tohib ka õue juhul, kui on võimalik täielikult vältida kontakte teiste inimestega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.