"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Valitsuse kommunikatsioonidirektorina alustab tööd Eero Raun (0)
28. detsember 2020
Ave Maria Mõistlik

Riigikantselei valitsuse kommunikatsioonidirektori ametikohal alustab järgmise aasta 4. jaanuaril Eero Raun.

Eero Raun on avalike suhete juhina töötanud Tallinna Pangas, Eesti Ühispangas, rahandusministeeriumis ja presidendi kantseleis. Viimases töötas ta riigipea avalike suhete nõunikuna aastatel 2003-2006. Pärast seda on ta tegev olnud rahvusooperi Estonia peadirektori nõunikuna, kultuuriministeeriumi muusikanõunikuna ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses ekspordi projektijuhi ja turismiturunduse juhina. Aastatel 2018-2020 oli ta Tallinna Muusika- ja Balletikooli asutav direktor.

„Käesolev erakordne aasta on näidanud, kui oluline roll on valitsuskommunikatsioonil, et anda inimestele põhjalikku ja kiiret infot valitsuse otsuste kohta ning koordineerida kriisikommunikatsiooni. Sellele lisandub valitsuskommunikatsiooni järjepidev ülesanne selgitada avalikkusele Eesti riigi ülesehituse põhimõtteid ja valitsusasutuste toimimise loogikat,“ ütles Eero Raun. „Nii kinnistame ka usaldust oma riigi vastu.“

Eero Raunal on sotsiaalteaduse magistri kraad, ta on läbinud Tallinna Ülikooli juhtimise sotsiaalsete strateegiate õppekava. Samuti on ta õppinud Eesti Diplomaatide Koolis ja Eesti Muusikaakadeemias.

Valitsuskommunikatsiooni direktori leidmiseks toimus avalik konkurss, mille viis läbi riigikantselei juures asuv tippjuhtide valikukomisjon. Konkursile tuli kuus avaldust.

Valitsuskommunikatsiooni direktori ülesanne on valitsuskommunikatsiooni strateegiline juhtimine, valitsuse ja peaministri eesmärkide ja tegevuse kommunikatsiooni korraldamine ning valitsusasutuste kommunikatsiooniüksuste koostöö koordineerimine. Samuti julgeoleku ja riigikaitse valdkonna strateegilise kommunikatsiooni koordineerimine.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.