"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Eestis algas koroonaviiruse vastane vaktsineerimine (0)
28. detsember 2020
Ilja Matusihis

Koroonaviiruse vastane vaktsineerimine Eestis on alanud. Esimesena saavad vaktsiini tervishoiutöötajad. Seejärel hooldekodude elanikud ja töötajad ning riskigruppi kuuluvad inimesed.

 

“Järgmise grupina tulevad isikud, kes osutavad elutähtsaid teenuseid või ja aitavad riigistruktuure toimimas hoida. Mainitud on politseinike, päästjaid, osaliselt ka riigi ja kohaliku omavalitsuste struktuurides töötavaid ametnikke ning muuhulgas ka õpetajaid,” ütles Tallinna linnavalitsuse koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik.

Eile tehti Eestis kokku 207 vaktsineerimist. Esimeste seas sai vaktsiini süsti ka Lääne-Tallinna keskhaigla juht Arkadi Popov.

“Tunne oli täitsa tavaline. Nii nagu ma olen varem neid vaktsiine saanud, siis üks vaktsiin rohkem, üks vähem, võib öelda. Kui praegu süsti sain, siis polnud valus – ma ei tundnud midagi. Välja arvatud seda, et puhastati nahka ja oli ka väike torge. Loodan, et ei juhtu ka midagi. Praegu seisan püsti ja on möödunud süstist viis minutit ning ma ei tunne midagi halba,” sõnas Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Arkadi Popov.  

Siiski tekitab see vaktsiin paljudes ettevaatlikust. Ennekõike on hirmutav, et see on tavapäratult kiiresti välja töötatud.

“Ressursid, mis anti selle vaktsiini välja töötamiseks olid erakordselt suured, võrreldes tavapäraste protsessidega. Seda nii inimeste kui ka vahendite näol. Et kogu maailm oli lahendusest väga kiiresti huvitatud, siis siia panustati ka väga suurel määral. See võimaldas ka kiiremas tempos vaktsiini välja töötada,” ütles Öpik.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.