"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Omavalitsused saavad üldhariduskoolide tarbeks riigilt 357 miljonit (0)
29. detsember 2020
Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

Võrreldes 2020. aastaga on haridustoetuse maht kasvanud 4,1 miljonit eurot, sealhulgas õpetajate tööjõukulude toetus 3,3 miljonit eurot. Toetuse suurenemine on seotud peamiselt õpilaste arvu kasvuga ühe protsendi võrra.

Valitsusel on kavas teisipäeval kinnitada korraldus, millega jaotatakse toetusfondist kohalike omavalitsustele järgmiseks aastaks üldhariduskoolide tarbeks 357,8 miljonit eurot, vahendas BNS. 

Võrreldes 2020. aastaga on haridustoetuse maht kasvanud 4,1 miljonit eurot, sealhulgas õpetajate tööjõukulude toetus 3,3 miljonit eurot. Toetuse suurenemine on seotud peamiselt õpilaste arvu kasvuga ühe protsendi võrra. Lisaks on suurenenud tõhustatud ja eritoel olevate õpilaste tegevustoetus 92 eurolt 94 eurole kuus.

Haridustoetusest 288 miljonit ehk 80 protsenti haridustoetuse mahust on ette nähtud õpetajate tööjõukuludeks. Toetus võimaldab omavalitsustel hoida üldhariduskooli õpetaja arvestuslikku keskmist brutopalka 2020. aastaga samal tasemel ehk 1540 eurol.

Ülejäänud haridustoetusest läheb 24 miljonit eurot koolilõunaks, 20 miljonit tõhustatud ja eritoel olevate õpilaste tegevuskuludeks, 15 miljonit eurot direktorite ja õppealajuhatajate tööjõukuludeks, kaheksa miljonit eurot õppevahenditeks ning kaks miljonit eurot täienduskoolitusteks.

Tasandusfondi ja teiste toetusfondi vahendite, näiteks huvitegevuse toetuste, kohalike teede hoiu toetuste ja toimetulekutoetuste jaotamise eelnõu valmistatakse ette pärast jaotuseks vajalike algandmete selgumist jaanuaris ja esitatakse valitsusele esitamiseks veebruaris.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.