"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Soomes on kolmel inimesel leitud koroonaviiruse kaks uut tüve (0)
29. detsember 2020

Soome sotsiaal- ja tervishoiuministeerium andis teada, et Huslab ja Helsingi ülikooli viroloogialaborid koostöös on diagnoosinud põhjanaabritel koroonaviiruse kaks uut tüve, milledest üks on Suurbritannia ning teine Lõuna-Aafrika versioon. Kõik kolm nakatunut saabusid Soome välismaalt. 

Ministeeriumi andmetel ei ole viirusekandjad raskes seisus ning nad viibivad isolatsioonis. Võimalikud kontaktsed isikud on saadetud koroonatestimisse ning karantiini. Kõik mainitud isikud elavad Lõuna-Soome erinevates piirkondades, kuid lähemat infot ametivõimud ei jaga.

Varemalt oli kuulda, et Suurbritannia uut koroonaviiruse tüve on leitud Kymenlaaksos. Kymenlaakso sotsiaal- ja tervishoiuameti (Kymsote) peaarst Marja-Liisa Mäntymaa ütles ajalehele Iltalehti, et uue viiruse tüüp jõudis Soome enne jõule. “Selle tõi Soome Suurbritanniast enne pühi saabunud isik, kuid võin öelda, et uus tüvi ei ole jõudnud levima hakata,” kinnitas Mäntymaa ajalehele.

Kymsote sõnul on nakatumisahel kindlaks tehtud ning viirust ei usuta levivat laiemalt. Kymsote võtab Suurbritanniast saabunutelt ning lennujaamas koroonatesti teinutelt uue koroonaproovi kolme päeva pärast, ja seda isegi juhul, kui varasema testi vastus on negatiivne ning reisijal ei esine haigussümptomeid.

Kouvola linna turvalisuse eest vastutav Johanna Franzén ütles, et uudis ei eelda linna poolt veel praegu mingite täiendavate meetmete tarvituselevõttu. Terviseküsimuste eest vastutab ametlikult Kymsote. “Piirkondlik koroonaviiruse koordineerimisrühm saab kokku tavapärasel kolmapäevasel koosolekul,” märkis Franzén.

Kymenlaaksos levib koroonaepideemia murettekitavalt. Franzéni ütluste kohaselt on rakendatud samu piiranguid, mis Helsingi kesklinnas. Need kehtivad kuni 10. jaanuarini. “Maakonnad ei saa täiendavaid piiranguid kehtestada,” lisas Franzén. “Nende jätkamist kaalutakse koostöös Kymsote ning Terviseametiga.”

Helsingi ülikooli viroloogiaprofessor Olli Vapaalahti oletas juba nädala eest ajalehe Iltalehti intervjuus, et viiruse uus tüüp võib Soome jõudnud olla, kuigi seda polnud toona veel avastatud.

Asjatundjate meelest nakkab koroonaviiruse uus variant varasemast hõlpsamini. Esialgu ei ole infot, on see ka eelnenud tüvedest ohtlikum. Teadlaste sõnul annavad olemasolevad vaktsiinid kaitse ka uue viirustüve eest.

Allikas: Iltalehti

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.