"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tammsaare pargis on valminud unikaalne mänguväljak (0)
29. detsember 2020

"Pargialal on nüüd igas eas linnaelanikule ja -külalisele loodud mitmekesised võimalused vaba aega veeta," ütles abilinnapea Kalle Klandorf.

Estonia teatrimaja kõrval pargis sai jõuludeks valmis ainulaadne muusikainstrumentidega sisustatud mänguväljak. Lõpule viidi ka pargi keskelt teatrimaja juurde toova kõnnitee rekonstrueerimine. 

Klandorfi sõnul sai sellega tõmmatud joon alla ühele etapile Tammsaare pargi ulatuslikul uuendamisel. “Tegemist on Tallinna ühe olulisema pargiga, millest on põhjaliku ümberehitusega saanud nüüdisaegse linnaruumi osa. Pargialal on nüüd igas eas linnaelanikule ja -külalisele loodud mitmekesised võimalused vaba aega veeta,” ütles Klandorf. “Kui kevadel sai park uued, miljööga sobivad ja ilmastikule vastupidavad pingid, kus jalutajatel on hea jalga puhata, siis nüüd pakub pargiala tegutsemislusti ka lastele. See on ilus punkt lõppevale aastale.”

Uus mänguväljak paikneb Tammsaare pargis Estonia puiestee ja pargipaviljoni vahelisel alal. “See omanäoline muusikaline mänguväljak sümboolses koosluses Estoniaga juhataks lapsi otsekui muusikamaailma, et teha seal oma esimesi katsetusi. Väljaku ainulaadsetel mänguvahenditel – ksülofonil, bongo trummidel või kõlakelladel – saavad eri vanuses lapsed päriselt muusikat teha. Peale selle on neil siin võimalik aega veeta ka liumäel, turvalistel batuutidel ja heliredelit meenutavatel treppidel. Kõik need, kes mänguväljaku valmimist pikisilmi ootasid, on nüüd kindlasti nõus, et kannatlikkus tasus kuhjaga ära,” rääkis Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.   

Tammsaare pargi rekonstrueerimiseks korraldas linnaplaneerimise amet 2012. aastal ideekonkursi, mille võitis arhitektuuribüroo Kadarik Tüür Arhitektid kavand “Belle Epoque”. Mänguväljaku ehitustööd tegi linna keskkonna- ja kommunaalameti tellimusel Mefab OÜ, tööde lepinguline maksumus oli 357 000 eurot. Tammsaare pargi rekonstrueerimistööd koos mänguväljakuga maksid kokku ligi 5,5 miljonit eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.