"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Väike-Õismäel ja Astangul on liikluskõlbmatute sõidukite arvelt vabanenud 137 parkimiskohta (0)
29. detsember 2020
Ilja Matusihis

Haabersti Linnaosa Valitsus ja munitsipaalpolitsei teevad tihedat koostööd, et vabastada Väike-Õismäel ja Astangul niigi väheseid parkimiskohti pikalt seisma jäänud sõidukitest. Käesoleval aastal on linnaosast ära viidud 137 pikalt seisma jäänud või romutunnustega sõidukit ning hetkel käib töö veel 68 sõidukiga.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et tänased magalarajoonid on planeeritud ja rajatud aastakümneid tagasi, kui sõidukeid oli palju vähem. “Täna oleme aga paraku olukorras, kus sõidukid ei mahu enam hoovidesse ära. Seetõttu on iga parkimiskoht oluline ja väga väärtuslik,” ütles linnaosavanem.

“Kui eelmisel aastal vabastasime koostöös munitsipaalpolitseiga 93 parkimiskohta, siis käesoleval aastal vabanes 137 kohta. Endiselt leidub linnaosas aga neid sõidukeid, mis on aastateks liikumatult oma kohale jäänud,” rääkis Hanimägi ning kutsus elanikke üles ise pikalt seisma jäänud sõidukeid mujale viima või andma utiliseerimisele, et vabastada parkimiskohad neile, kes seda igapäevaselt vajavad. Lisaks on pikalt seisma jäänud sõidukid takistuseks nii tänavate koristamisel kui ka lume lükkamisel.

Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti menetluse ja piirkonnatöö osakonna peainspektor Talehh Gusseinov sõnas, et romude ja seisma jäänud sõidukitega tegeletakse Haaberstis igapäevaselt. “Me otsime üles sõidukite omanikud ja selgitame neile, et kui autot enam ei kasutata, siis tuleks ta tänavalt ära viia või anda utiliseerimisele,” rääkis Gusseinov ning lisas, et sõiduki omanikul on võimalus oma sõiduk üle anda jäätmekäitlejale ja vastavalt hinnakirjale selle eest nendelt ka tasu saada.

Samuti tuletas inspektor meelde, et sõidukit ostes või müües tuleks kohe ka kõik paberid korda ajada ning sõiduk uue omaniku nimele registreerida. “Meie töös on tulnud ette mitmeid juhtumeid, kus liikluskõlbmatu sõiduki omanikuga kontakti saades selgub, et sõiduk on juba aastaid tagasi maha müüdud. Paraku on aga jäänud paberid vormistamata ning nüüd tuleb endisel omanikul juba romuks saanud sõidukiga uuesti tegeleda,” ütles Gusseinov ning lisas, et kohe paberid korda ajades välditakse hilisemaid sekeldusi.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.