"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Aegnal sai valmis jäätmepunkt (0)
30. detsember 2020

"Aegnal on lõppeva aasta vältel tehtud Euroopa Liidu ökosaarte projekti raames ära hulk vajalikke töid: uuendatud matkarajad, paigaldatud digitaalne infotahvel, seiresüsteemid, ilmajaam ja suunaviidad, loodud saart tutvustav veebikeskkond ja keskkonnaõppe materjale," loetles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. 

Kesklinna valitsuse tellimusel valminud jäätmepunkt Aegna saarel on suur samm keskkonnasäästliku loodusturismi arendamise suunas.  

“Aegnal on lõppeva aasta vältel tehtud Euroopa Liidu ökosaarte projekti raames ära hulk vajalikke töid: uuendatud matkarajad, paigaldatud digitaalne infotahvel, seiresüsteemid, ilmajaam ja suunaviidad, loodud saart tutvustav veebikeskkond ja keskkonnaõppe materjale. Et projekt on suunatud ennekõike säästva loodusturismi arendamisele, hõlmas see ka äsja valminud jäätmejaama rajamist, mis lubab järgmisest hooajast hakata saarel tekkivat prügi liigiti käitlema. Tehtud tööd muudavad märksa mugavamaks tutvumise Aegnaga – meie linnaosa ühe suuresti veel avastamata pärliga,” selgitas Haukanõmm. 

Jäätmepunkti ehitustööd Aegnal tegi Koda Ehitus OÜ. Külastushooaja alguseks paigaldatakse jäätmepunkti konteinerid eri liiki prügi jaoks, mis võimaldab nii elanikel kui saare külastajatel liigiti sorteeritud prügi ära anda. 

Kesklinna valitsus esindab EL projektis “Ökosaared – Urban Eco Islands” Tallinna linna. Arendusprojekt vältab 31. märtsini 2021 ja seda rahastab INTERREG Kesk-Läänemere programm. Lisaks Aegnale on projektiga hõlmatud ka Vasikkasaari Soomest, et arendada nutikateks säästva loodusturismi sihtkohtadeks kaks populaarset saarelist sihtkohta Helsingi-Tallinna kaksiklinna alal. Selleks kavandati uusi nutikaid keskkonnaseire viise, puhketaristu ja jäätmemajanduse uuendamist. Ökosaarte projektis on Kesklinna valitsuse partneriteks Helsingi linna keskkonnaamet, Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna keskus ja Forum Virum Helsinki.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.