"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kohtutes on 45 maskivastast kaebust (0)
30. detsember 2020
Rene Suurkaev/ Foto on illustreeriv

Inimesed nõuavad erinevaid asju – nii korralduste täielikku kui ka osalist tühistamist kui esialgset õiguskaitset. Esimese nelja kaebuse osas kohus esialgset õiguskaitset ei andnud.

Umbes 45 maskivastast on praeguseks kohtusse esitanud kaebuse valitsuse määruse tühistamiseks, mis kohustab inimesi teatud suletud ruumides maske kandma, vahendas BNS ERR-i portaali. Kohus ei ole veel ühegi osas otsustanud, kas neid menetlusse võtta.

Kohtusse on saabunud umbes 30 kaebust seoses valitsuse korraldusega maske kanda, ütles Tallinna halduskohtu pressiesindaja Anneli Vilu. Neist mõned on ühiskaebused ja mõned üksikkaebused.

Inimesed nõuavad erinevaid asju – nii korralduste täielikku kui ka osalist tühistamist kui esialgset õiguskaitset, rääkis Vilu, lisades, et esimese nelja kaebuse osas kohus esialgset õiguskaitset ei andnud.

Praegu tegeleb kohus kaebuste ülevaatamisega ja selgitamisega, kas neid menetlusse võtta. Kontrollitakse, kas riigilõivud on tasutud, kas kaebeõigus on olemas, seejärel kas kaebust tuleks täpsustada, ega ei esine menetluslikke puudusi ja kas kaebealus on ka olemas, märkis Vilu.

Lisaks maskikohustusega seotud kaebustele on esitatud ka muid koroonapiirangutega seotud kaebusi. Mitmed, näiteks seoses vanglates elavate inimeste lisapiirangute kehtestamisega, on ka praeguseks lahendi leidnud. Mitmed on veel menetluses.

On ka erinevaid kaebusi asutuste ja ettevõtete poolt, näiteks spordisaalidelt, mis on olnud sunnitud tegevust piirama. On ka asju, mis on olnud seoses toetuste ja hüvitiste maksmisega, kuid täpset arvu on praegu keeruline öelda.

Valitsus kehtestas määrusega 16. novembrist kohustuse kanda avalikes siseruumides maske ja hoida võõrastest inimestest kahe meetri kaugusele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.