"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Aastal 2020 meie seast lahkunud tuntud inimesed (0)
31. detsember 2020
Albert Truuväärt

Aasta 2020 viis meie seast palju häid ja andekaid inimesi eri elualadelt. Nendest paljude looming jääb meiega tulevateks aastateks ja inimpõlvedeks.

41-aastane USA korvpallur Kobe Bryant hukkus koos tütrega helikopteriõnnetuses 26. jaanuaril 2020.

30. jaanuaril suri Soome kirjanik, filmilavastaja ja poliitik Jörn Donner, kes 1990. aastate alul esines sõnavõtuga, et Eestist võiks teha kakskeelse riigi.

4. veebruaril suri pikalt raske haigusega maadelnud kommunikatsiooniekspert ja õppejõud Agu Uudelepp.

5. veebruaril sulges igaveseks silmad 103-aastane näitleja ja produtsent Kirk Douglas.

21. veebruaril lahkus maistelt teedelt meelelahutaja ja artist Mihkel Smeljanski, kes oleks samal päeval pidanud presidendilt saama V klassi Valge tähe teenetemärgi.

6. märtsil suri Toomas Leito, endine kõrge parteitegelane, kes uues Eestis tegutses kirjastajana. Vähem kui kuu aega hiljem lahkus ka tema poeg, meediajuht ja maletaja Priit Leito.

8. aprillil lahkus elavate seast armastatud ja populaarne graafik Vive Tolli, kes oli 91-aastane.

9. mail suri laulukirjutaja, laulja, pianist ning miljonite lemmik Little Richard, kes oli 87-aastane.

10. mail tegi viimase hingetõmbe 77-aastane Eesti graafik Mare Vint.

16. mail jättis maapealse eluga hüvasti pikaaegne Vanemuise teatri näitlejanna Raine Loo, kes oli 75-aastane.

17. mail läks koduplaneedile tagasi tuntud teadjamees ja ravitseja Enn Mikker ehk Vormsi Enn.

9. juunil lahkus tõlkija ja kirjanik, ajakirja Akadeemia asutaja Ain Kaalep.

12. juunil sulges silmad 87-aastane rahvakirjanik Erik Tohvri, kelle kümned ja kümned teosed on Eesti rahval sügaval südames.

6. juulil suri 91-aastasena Itaalia helilooja ja dirigent Ennio Morricone, kes on loonud muusika rohkem kui 500 filmile ja tekeseriaalile, nende seas Hea, paha ja inetu ja Ükskord metsikus Läänes.

15. juulil lahkus Eesti kunstiteadlane Kaalu Kirme, kes oli innukas Eesti hõbeda ning kalliskivide uurija, kelle sulest on ilmunud mitmed raamatud.

26. augustil lakkas tuksumast dirigendi ja tuntud muusikapedagoogi Jüri Alperteni süda.

23. septembril lahkus 93-aastasena Juliette Gréco, Prantsuse laulja ja näitleja, keda ka paljud eestlased oma ihusilmaga näinud.

5. oktoobril jättis elavate maailmaga hüvasti raadiohääl ja keeleentusiast Mari Tarand, kes oleks jaanuaris saanud 80-aastaseks.

6. oktoobril surid USA artistid Johnny Nash ning Eddie van Halen.

31. oktoobril jättis maised teed maha legendaarne James Bondi kehastaja Sean Connery, kes oli 90-aastane.

6. novembril suri Vene humorist ja satiirik Mihhail Žvanetski, kelle loomingu näiteid tunnevad tänu Meelejahutaja ja Eino Baskini tegevusele kõik eestlased. Ikoonilised on Kunstisaalis, kunstisaalis jpt.

25. novembril lahkus kõmuline Argentina jalgpallur ning jalgpallitreener Diego Maradona, kelle lahkumist ning matuseid saatsid mitmed skandaalid ja legendid.

2. detsembril lahkus 75-aastasena Estonia solist, bariton Hans Miilberg.

6. detsembril lahkus 94-aastasena legendaarne lastekirjanik Heljo Mänd, kes mõtles välja Mõmmi, Kivinõia ja palju teisi laste südameisse süüvinud tegelasi.

11. detsembril suri Riias koroonaviiruse põhjustatud haigusesse Lõuna-Korea rezhissöör Kim Ki-duk, kelle filmid on Eesti kinosõpradele juba aastaid hästi tuntud. Kevad, suvi, sügis, talv … ja uuesti kevad ning Pietà on meilgi hästi tuntud filmid.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.