"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lanno: rahvarohkeid kogunemisi tuleks ka õues vältida (0)
31. detsember 2020
Mats Õun

"Piirangutest petuga mööda minnes petame vaid iseennast. Olukord on täna tõsine, nakatuda võib kõikjal ja üks pidu ei ole kellegi tervise ega elu hinda väärt," ütles Terviseameti peadirektor Üllar Lanno. Ta lisas, et ära tuleks jätta peod ja rahvarohkeid kogunemisi tuleb ka õues vältida.

Terviseameti peadirektori Üllar Lanno sõnul on haigestumuse intensiivsus Eestis väga kõrge ning naktuda võib igal pool.

Lanno sõnul tuleks selleks, et meditsiinisüsteem vastu peaks ja inimesed ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, kinni pidada kõigist abinõudest, mis tervise kaitseks on kasutusele võetud ning vältida kontakte, hoida distantsi, kanda maski.

“Piirangutest petuga mööda minnes petame vaid iseennast. Olukord on täna tõsine, nakatuda võib kõikjal ja üks pidu ei ole kellegi tervise ega elu hinda väärt,” ütles Lanno. Ta lisas, et ära tuleks jätta peod ja rahvarohkeid kogunemisi tuleb ka õues vältida.

Seetõttu tuleb viia oma kontaktid teiste inimestega miinimumini ja olla võimalikult palju kodus, et vähendada riski ise nakatuda ja kanda nakkust pereringis kellelegi edasi ning veeta ka aastavahetus ainult kitsas pereringis.

On teada, et just vanemaealised ja krooniliselt haiged põevad COVID-19 haigust raskemalt ja vajavad suurema tõenäosusega haiglaravi. Tuleb teha kõik endast sõltuv, et mitt kedagi nakatada ning suhtelda rohkem telefonitsi või veebi vahendusel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.