"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Nõmme linnaosa vanem: tahame olla elanikele heaks partneriks (0)
31. detsember 2020
Albert Truuväärt

"Oleme linnaelanike toimetuleku abistamiseks teinud mitmeid sihtotstarbelisi kampaaniaid – jaganud abivajajatele maske, eakatele esmatarbevahendeid ja toitu, viinud eriolukorras abivajajatele toitu koju, vajadusel toimetanud abivajajatele koju ravimeid," rääkis Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

Šillise sõnul oligi selle aasta üheks suuremaks väljakutseks koroonaviiruse vastane võitlus, mille mõju Nõmme elanikele nägid nad väga lähedalt. Mööduva aasta tegemisi hinnates ütles ta, et teadupärast muutus Tallinna linnasüsteem palju, kuna mitmed ametid liideti ning tehtud otsused mõjutasid omakorda linnaosavalitsusi.

“Kuigi eriolukorra ajal oli meil kõige esmasemaks ülesandeks hoida linnaosavalitsus töös ja korraldada töö ümber selliselt, et suutsime hoida külastajate ja töötajate tervist. Peangi suurimaks saavutuseks, et saime jätkata teenuste osutamisega – nii ööpäevase üldhooldusteenuse, sotsiaaleluasemeteenuse kui koduhooldusteenusega. Tagasime teenustele suunamised, toetuste määramised ning igapäevase lastekaitsetöö katkematu jätkamise,“ rääkis Šillis. “Eraldi väärib esile tõstmist, et suutsime Nõmme Sotsiaalmajas asuvas hooldekodus nakatumisi vältida.“

Ta lisas, et linnapildis sai Nõmmel näha mitmeid muutusi nii Tähetorni tänaval kui Viljandi maanteel, mis mõlemad said sel aastal rekonstrueeritud. “Alustati nii Nõmme Gümnaasiumi spordihoone ehitusega kui Rabarübliku lasteaia rekonstrueerimist. Ekstreemsportlased said uuenenud siseskatepargi ja Nõmme kultuurikeskuses algasid ventilatsioonisüsteemi remonttööd,“ loetles Šillis.

2021. aastal on plaanis veel mitme Nõmme lasteaia ja kooli renoveerimised, samuti ka Kivimäe tänava rekonstrueerimine. “Selleks, et elanikud saaks Nõmmel meeldivalt vaba aega veeta, oleme plaaninud kahe uue jõuväljaku ehituse. Peatselt rajame Vabaduse parki koguperemänguväljaku ja soovime valmis ehitada Männiku tee ja Liiva jaama tunnelid, mis hõlbustavad raudtee ja sõidutee ületamist rattaga,“ sõnas Šillis. “Järgmisesse aastasse on planeeritud ka Nõmme-Mustamäe maastikukaitsealale terviseraja II etapi rajamine, et tõsta neis piirkondades rattasõidu mugavust ja ohutust,“ lisas ta. 

Vaadates tagasi lõppevale aastale tõdes Šillis, et hoolimata keerulisest olukorrast on linnaosavalitsus suutnud jätkata teenuste osutamist ning käivitanud mitmeid uusi projekte oma elanikele. “Kindlasti tulevad ka järgnevad kuud keerulised, kuid me teeme omalt poolt kõik selleks, et ka edaspidi saaks sujuvalt korraldatud vajalikud teenused ja tallinlased tunneksid, et omavalitsus on talle heaks partneriks.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.