"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pensionärid: pensionilisa aitab nädala toidukorvi täita ja sünnipäevi pidada! (0)
31. detsember 2020
Albert Truuväärt

"Pensionärile on abi igast sendist, mis ta juurde saab," ütles Aadu Jõgiaas Tallinna pensionäride ühendusest. "See, et Tallinna linn 25 eurot pensionilisale juurde andis, on suur tegu. Väga suur kohe! Tegu on meeldiva üllatusega."

Tallinna pensionärid saavad tuleval aastal suurema pensionilisa, seda tänu linnavalitsuse otsusele tõsta ühekordset pensionilisa 125 euroni.

Kui lõppeval aastal kulus pensionilisa maksmiseks linnaeelarvest üle 9,15 miljoni euro, siis suurema pensionilisa maksmiseks eraldati tuleva aasta eelarvesse ligi 2,9 miljonit eurot lisaks.

Alates 2021. aasta jaanuarist hakatakse maksma ühekordset toetust senise 100 euro asemel 125 eurot.

“Kokkuvõttes on see täiesti tubli lisasumma!” lausus Jõgiaas. „Kahekümne viie euroga saab üksik pensionär omale korraliku nädalase toidukorvi. Kui kõik maksud ära maksad, siis ega pensionärile elamise- ja söögiraha ju valdavalt väga palju üle ei jää. Seega on pensionilisa suurenemine väga teretulnud!”

Abilinnapea Betina Beškina selgitas, et Tallinna linn maksab alates 2010. aastast pensionäridele hinnatõusu kompenseerimiseks üks kord aastas toetust.

“Pensionilisa makstakse üks kord aastas toetuse saaja sünnikuule eelneval kuul ning see on ette nähtud mitte üksnes vanadus-, vaid ka töövõimetuspensionäridele,” rääkis Beškina. “Uut määra rakendatakse tagasiulatuvalt ka neile pensionilisa saajatele, kelle sünnikuu on jaanuar ja kellele makstakse pensionilisa 2020. aasta detsembris.”

“Minule on see väga rõõmustav uudis!” ütles mustamäelane Helge-Liis Munter. “Aitab sünnipäevadeks valmistuda, seda enam, et nüüd saab rahalisa juba enne sünnipäeva kätte. Minult varem pensionärid tihti küsisid, kas sulle juba raha laekunud? Paljud on hädas, et ei saa lisarahata sünnipäevagi pidada. Mina nii kriitilises olukorras küll pole, aga tuleb välja, et paljudele on see summa väga oluline. On tunda, et linnapea mõtleb oma elanikega kaasa!”

Pensionilisa suurust muutev määrus kehtestatakse sotsiaalhoolekande seaduse alusel ja kooskõlas Tallinna Linnavolikogu 29. novembri 2012 määrusega nr 27 “Sotsiaaltoetuste maksmise tingimused ja kord”, mille kohaselt kehtestab universaaltoetuste määrad linnavalitsus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.