"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Prantsusmaal tuvastati esimene nakatumine LAV-i koroonatüvega (0)
31. detsember 2020
Albert Truuväärt / Foto on illustreeriv

Prantsusmaal tuvastati esimene nakatumine Lõuna-Aafrikast leitud uue koroonaviiruse tüvega, teatas tervishoiuministeerium täna. Uue, senisest nakkavama koroonatüve leviku tõttu kehtestati Suurbritannias eelmisel nädalal piirkonniti karmimaid piiranguid. Alates 1. jaanuarist tuleb Ühendkuningriigist Eestisse tulles teha mitte rohkem kui 72 tundi enne reisi algust koroonatest. Jälgi reisiinfot ja piiranguid Välisministeeriumi veebilehel https://vm.ee/et. 

Lõuna-Aafrika Vabariigi võimud tuvastasid uue viirusetüve 501.V2 detsembri kespaigas. Nakkusjuhte on alates sellest tuvastatud ka Jaapanis ja Suurbritannias. 

Sarnaselt Suurbritanniast leitud uue tüvega, on Lõuna-Aafrika oma arvatavalt nakkavam, kui senised koroonaviiruse variandid. 

Prantsusmaal kinnitust leidnud nakatumine oli hiljuti LAV-ist naasnud mehel. 

LAV on viirusest enim räsitud riik Aafrikas. Koroonaviirusse on seal nakatunud üle miljoni ja surnud üle 26 000 inimese.

Jälgi reisipiiranguid Välisministeeriumi kodulehel

Valitsus kiitis eile heaks korralduse, mis reguleerib reisimist  Põhja-Iiri ja Suurbritannia Ühendkuningriigist Eestisse ning pani paika, et alates 1. jaanuarist tuleb Ühendkuningriigist Eestisse tulles teha mitte rohkem kui 72 tundi enne reisi algust koroonatest.

Valitsus kinnitas regulatsiooni, mille järgi tohib Eestisse Ühendkuningriigist reisida üksnes juhul kui 72 tundi enne riiki sisenemist on tehtud SARS-CoV-2 test ning selle testi tulemus on negatiivne. Testi tegemise kohustus ei laiene alla 10-aastastele lastele. Piiriületuse järgselt tuleb Ühendkuningriigist tulles jääda 14-päevasesse eneseisolatsiooni, mille jooksul ei tohi lahkuda oma elukohast või püsivast viibimiskohast.

14-päevast eneseisolatsiooni aega on võimalik lühendada juhul kui lisaks enne riiki saabumist tehtud testile teha test ka seitsmendal päeval pärast Eestisse saabumist. Eneseisolatsiooni aeg lüheneb, kui mõlema testi tulemus on negatiivne.

Inimestel, kes saabuvad Ühendkuningriigist Eestisse lähipäevadel ja kellel ei ole võimalik teha testi 72 tundi enne reisi, peavad testi tegema vahetult pärast riiki sisenemist. Eneseisolatsiooni aja lühendamiseks tuleb siis teine test teha mitte varem kui seitsmendal päeval pärast esimese testi tulemuse teadasaamist. Mõlema testi tulemused peavad olema negatiivsed.

Eneseisolatsiooni periood lüheneb ka siis, kui arst hindab inimese nakkusohutuks. Eneseisolatsiooni lühendamiseks tuleb testimine läbida ka alla 10-aastastel lastel.

Ühendkuningriigist saabunud inimene tohib eneseisolatsioonist lahkuda arsti, politsei või päästeametniku korraldusel või hädajuhtumi korral. Eneseisolatsioonis viibija tohib kodust lahkuda ka eluks hädavajaliku soetamisel, kui seda pole võimalik muul kombel saada. Õues tohib viibida täielikult teiste inimestega kontakte vältides. Sõltumata kodust või püsivast viibimiskohast lahkumise põhjusest, tuleb järgida kõiki koroonaviiruse leviku tõkestamise abinõusid.

Jätkuvalt jäävad kehtima erandid, kellele testitegemise ega eneseisolatsiooni piirangud ei laiene juhul kui nendel inimestel puuduvad haigustunnused. Näiteks ei laiene piirangud sõjalise kaitse koostöös Eestisse saabujatele, diplomaatidele, hädaolukorra lahendajatele.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.