"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Jaagup Kreem: soovin inimestele tervist ja tööd! (0)
01. jaanuar 2021
Ilja Matusihis

Tuntud Eesti inimesed avaldasid Pealinnale oma soovid nii iseendale kui ka ülejäänud inimestele. Soovid ulatuvad tööst ja tervisest Estonia laevahuku saladuse lahendamiseni.

Muusik Jaagup Kreem ütles, et tema on terve ja tavaline Eesti inimene ja maailmakodanik. “Ootan, et suudaksime selle 2020 lausa ära unustada. Et lõpeks jama ära, et saaks hakata normaalset elu elama. See on mu kõige suurem soov, arvan, et kõik maailmas soovivad seda — läinud aasta on olnud selline, mida oeks parem mitte korrata. See on kõige tähtsam asi,” kõneles Kreem ühe hingetõmbega. Inimestele soovib muusik tervist ja tööd. “Ja vaimset tervist, mis on eriti tähtis. Väga paljud on aetud sellisesse nurka, mille nimi on masendus ja depressioon, et sealt välja tulla, peab olema tugev inimene. Meil oli eile (30. detsembril — toim) suurepärane kontsert Tartus Eesti Rahva Muuseumis, olen väga rahul, kaks tundi mängisime, oli väga meeleolukas,” sõnas Kreem. Kõige rohkem on Kreemil enda sõnul kahju sellest, et paljud head toidukohad on pannud oma uksed igaveseks kinni, paljud lemmikööklubid on müügis või on juba müüdud — see teeb väga kurvaks. Ta avaldas lootust, et mõned meelelahutuskohad jäävad ikkagi alles.

2019. aasta oli Kreemile ja Terminaatorile väga töine ja tegus aasta, aga nüüd tuleb leppida, et 2020 oli nagu oli. “Ma kardan, et uue aasta esimene kvartal tuleb ka väga-väga hõre. Suvi on pilgeni täis planeeritud ja juba teeme kõike selleks, et saaks uuesti hakata oma normaalset elu elama,” ütles Kreem.

Koit Toome: soovin normaalsust!

Laulja ja muusik Koit Toome ütles, et tema suureks sooviks on, et elu hakkaks normaalsusesse tagasi minema. “Kogu möödunud aasta domineeris koroonahullus, inimesed on hirmul, ei ela oma normaalset elurütmi, kui vaatan oma ema või ka teisi vanemaid inimesi, kes istuvad kodus ega Julge kusagi käia,“ ütles Toome ja kirjeldas ümbritsevat õhkkonda kui ebameeldivat ja imelikku — hirm on kogu aeg üleval. „Keegi ei käi teatris ega kusagil restoranides või kohvikutes. Imelik olukord on, hirm on kogu aeg üleval. Elu võiks normaalsusesse tagasi pöörata,” sõnas Toome. 

Temal on praeguse seisuga uue aasta esimene suurem projekt naistepäeva paiku, aga ega sellelgi mingit garantiid ei ole.

“See olukord on kestnud juba aasta aega, aastalõpus jäeti ju ka kõik asjad ära või lükati edasi, nii et minul oli elus esimest korda olukord, et vana-aastaõhtu oli täiesti vaba. Olen Noarootsis tuttavatel külas. Sel aastal ongi olnud vaba aega, nii et perega olla, Eestis ringi käinud. Eks tuleb vaba aega sisustada. Meelelahutust väga palju ei ole!” sõnas laulja.

Edda Paukson: järgmine aasta möödub koroonatuules

Astroloog Edda Paukson ütles, et jälgib huviga, kuidas inimestevahelised suhted arenevad. Tema sõnul hakkavad need keeruliseks minema, sest enamasti ei olda ju harjutud kogu aeg kodus ja koos olema. Paukson arvas, et järgmine aasta möödub meil veel koroonatuules — see tähendab, et inimesed peavad oskama oma partnereid kuulata ja harjuma oma partneriga rohkem ära. Siis võivad järgnevad aastad tulla suhete osas juba palju paremad. Pauksoni hinnangul on löögi all igasugused partnerlussuhted, nii tööalased kui ka kodused ning suhted lastega. “Kodus koosolemine on alguses väga võõras ja see võib tekitada pingeid, aga kui neist üle saada, siis ma soovin ja tegelikult nii läheb ka, et tõuseks suhtlemise kvaliteet,” kinnitas Paukson.

Tema hinnangul on praegu peaaasi, et inimesed saaksid oma elu elada, kuigi koroona on ilmselt tulnud, et mõneks ajaks jääda. Pauksoni sõnul ei ole sellest lahtisaamine nii lihtne nagu paljud ette kujutavad. “Ma tean ka seda, et päris endiseks elu enam ei muutu. Hea pool on see, et lõpeb loodetavasti ära tobe priskamine ja raiskamine, inimesed näevad, et neil ei olegi nii palju asju vaja,” ütles Paukson.

Kui veebruaris algab Hiina uus aasta, sedakorda pühvli aasta, siis võib elu Pauksoni sõnul minna rahulikumaks, aga ka ettearvamatumaks. “Pühvel on võimas suur loom, kes väga loomana hindab väga oma kodu ja oma keskkonda ja oma latrit — see annab inimestele kodusust. Aga tal on ka palju jõudu, kui on vaja võidelda, siis pühvel tuleb ja lööb korra majja, aga kahtlane on, kuidas mõistusega seal asja juures on. Pühvel on väga kannatlik, aga kui talle põhjus anda, siis läheb hulluks. Pühvliaasta võib päris palju keerata poliitilises seisus,” ütles Paukson, kes ka ise on sündinud pühvliaastal.

Paukson soovib iseendale tugevat tervist ning loomulikult kõike head oma perele, lastele ja lastelastele. Suureks sooviks on Pauksonil, et ükskord jõuaks lõpule Estonia huku uurimine ning saladus tuleks välja: lootust on, sest kõik asjaga seotud riigid on nõusoleku andnud.

Veel loodab Paukson, et jõuab oma tööga ehk järgmise Pauksoni Astroloogilise Abimehega õigeks ajaks ehk jaanipäeva paiku ühele poole!

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.