"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Loomaaed alustab uuel aastal Kagu-Aasia troopilise vihmametsa rajamisega (0)
01. jaanuar 2021
Ilja Matusihis

"Külastajaile pakuvad rõõmu mänguline silekarva saarmas, kalastajakass, kummaline kiskjaline binturong ja lendkoer lendava imetajana, kes lendab nagu nahkhiir!" tutvustas loomaaia direktor Tiit Maran uue hoone plaane.

Vihmametsa ekspositsioonihoone ehitustööd algavad uue aasta alguses, selleks sõlmis Tallinna Loomaaed ehituslepingu ettevõttega Ehitus5ECO OÜ. Loomaaia direktori Tiit Marani sõnul rajatakse loomaaeda kaasaegne ja terviklik vihmametsa ekspositsioon koos toitlustus- ja puhkealaga, kust avaneb vaade nii vihmametsale kui kõrval asetsevale tiigriorule. Ekspositsioon viib külastaja rännakule Kagu-Aasia troopilisse vihmametsa.

“Külastaja liigub läbi koopasarnase hämara tunnelkäigu, mis tema meeli harjumuspärasest välismaailmast maha laadida aitab,” kirjeldas Maran. “Seeläbi avaneb huvilisele vaade vihmametsa lopsaka taimestikuga rohelusse, mida ta saab läbida käiguteid pidi. Vabalt lendavad ringi linnud ja liiguvad roomajad. Külastajaile pakuvad rõõmu mänguline silekarva saarmas, kalastajakass, kummaline kiskjaline binturong ja lendkoer lendava imetajatena, kes lendab nagu nahkhiir!”

Marani sõnul on kogu ala varustatud rohkete teabetahvlitega ning tutvuda saab ka sajanditaguste uurimismeetoditega.

“Putukate ja kahepaiksete terraarium saab olema 19. sajandi välibioloogi uurimisbaasi sarnane, kus võrdlemisi robustses ruumis kõikvõimalikud uurimisseadmed,” rääkis Maran. “Sealt läbi minnes avaneb külastajale vaade jugadega väikesele tiigile, kus elutsevad kilpkonnad. Suuremas terraariumis võib näha madusidki ja läbi veekardina pilk tagasi vihmametsa heita. Teabealal tulevad kasutusele nutimeedia vahendid. Restoranist avaneb vaade nii vihmametsale kui valmivale tiigriorule, kust tiigrit saab jälgida läbi suure klaasseina. Söögipaigas saab olema ka lastenurk. Restoranist saab siirduda juba pikale ja põnevale tiigrioru rajale.”

Marani sõnul ongi vihmamets ja tiigriorg algava aasta suuremad projektid.

“Vihmamets on soov avada 2023. aasta kevadel. Valmimisaeg on pisut varasem, kuid uue kohaga peavad kohanema nii loomad kui inimesed,” lisas Maran. “Loodetavasti saame vihmametsaga koos avada ka tiigrioru, sest mõlemad toimivad tervikliku alana.”

Hoone valmimise tähtaeg on 30. juuli 2022 ja projekti abikõlblik kogumaksumus 4 977 907 eurot. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus rahastab projekti Euroopa Regionaalarengu Fondi pereturismi atraktsioonide arendamise meetmest 2 492 850 euroga. Tallinna linn eraldab projekti toetuseks 2 485 057 eurot. Ehituslepingu maksumus on 3 748 780 eurot. Täiendavalt panustab Tallinna linn EAS-i rahastusega projekti eelarvele omavahendeid mitteabikõlblike kulude katteks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.