"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Haabersti linnaosas avatakse kuus kuuskede kogumispunkti (0)
05. jaanuar 2021
Ilja Matusihis

Haabersti linnaosas on alates 6. jaanuarist avatud kuus kuuskede kogumispunkti, kuhu elanikud saavad tasuta ära viia oma vana jõulukuuse. Vanadest jõulupuudest toodetakse Utilitase koostootmisjaamades rohelist energiat, mis teeb soojaks ja valgustab tallinlaste kodusid.  

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et sel aastal toodetakse kogumispunkti toodud vanadest kuuskedest Utilitase koostootmisjaamades rohelist energiat. “Seetõttu peavad platsidele toodud vanad jõulupuud olema ilma jõulukaunistusteta ja pakendamata. Samuti ei ole lubatud kogumispunkti tuua muud prügi,” ütles linnaosavanem ning kutsus elanikke üles aktiivselt kasutama võimalust tuua vana jõulukuusk linnaosa kogumispunkti.

Haabersti linnaosa kogumispunktid asuvad:

  • Räime tn 52 (Kakumäe ranna esimene parkimisplats linna poolt tulles)
  • Järveotsa tee 15a (Järveotsa tee 1b taga)
  • Astangu tänav 68 taga (sõidutee lõpus)
  • Õismäe tee 110a (parklas)
  • Õismäe tee 22a (mänguväljaku servas)
  • Mustjõe tn 40 platsil

Kuuski saab linnaosa kogumispunktidesse tuua kuni 20. jaanuarini.

Vana jõulukuuske käsitletakse jäätmena ja seda saab ära anda ka tavalises korras nagu teisi jäätmeid (suurjäätmed). Kui endal transpordivõimalused puuduvad, siis kõige lihtsam viis jõulukuusest vabanemiseks on tellida kuuse äravedu oma jäätmevedajalt ning viia kuusk kokkulepitud ajaks konteineri kõrvale.

Samuti saab vanad jõulupuud tasuta (kuni 0,6 m3) üle anda ka kõigisse Tallinna jäätmejaamadesse.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.