"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kesklinna valitsus palub viia jõulukuused kogumiskonteinerisse (0)
05. jaanuar 2021
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

"Vastava tähistusega spetsiaalsetesse konteineritesse on võimalik kuuski viia 24. jaanuarini. Seejärel saab neist hakkepuit, mida kasutatakse rohelise energia tootmisel linlaste tarbeks," selgitas Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.  

Tallinna kesklinna elanikud saavad homsest kolmekuningapäevast alates viia oma jõulukuused selleks tarbeks paigaldatud kogumiskonteineritesse.

“On oluline, et tuppa toodud ning suure hoole ja armastusega ehitud jõulukuuskede teekond ei lõpeks nukralt prügikasti kõrval vedeledes. Kuusepuude eluringi väärikaks lõpetamiseks palume need tuua kogumiskonteineritesse, mida paigaldame kesklinna kolmapäeval varasematest aastatest juba tuttavaks saanud ja hästi ligipääsetavatesse kohtadesse. Vastava tähistusega spetsiaalsetesse konteineritesse on võimalik kuuski viia 24. jaanuarini. Seejärel saab neist hakkepuit, mida kasutatakse rohelise energia tootmisel linlaste tarbeks,” selgitas Haukanõmm.  

Konteinerid jõulupuude kogumiseks paiknevad Kesklinnas kuues kohas:
– Ahtri tn 12 parklas;
– Pleekmäel Imanta 6;
– Pärnu mnt viadukti all;
– Vesivärava kohviku vastas Kadrioru staadioni parklas;
– parklas Uus tn 37 hoone vastas;
– parklas Toompuiestee ja Wismari tn nurgal. 

Kesklinna vanem paneb ühtlasi südamele, et üksnes jõulukuuskede jaoks mõeldud konteineritesse ei pandaks olmeprügi, ehitusprahti ega muid jäätmeid. Samuti ei tohi kuuski visata konteinerite kõrvale, linna haljasaladele ega kohtadesse, kus tavapäraselt kogutakse korterelamute jäätmeid. 

Korteriühistud võivad tellida piirkonna jäätmevedajalt eraldi jõulupuude äraveo. Samuti võtavad neid aia- ja haljastujäätmetena Tallinnas vastu jäätmejaamad, mille kohta leiab teavet siit.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.