"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Läti peaminister avaldas tervishoiuministrile umbusaldust (3)
05. jaanuar 2021
Läti peaminister Krišjānis Kariņš. Foto: Scanpix

"Valitsuse meeskonda ootan energilist inimest, kel on selge arusaam, kuidas võitlust pandeemiaga veenvalt juhtida ja anda sellele uus hoog," lausus Läti peaminister Krišjānis Kariņš.

Kariņš avaldas tervishoiuminister Ilze Viņķelele umbusaldust ja nüüd peab Arengu Eest/Poolt! koalitsiooniparteide koostööleppe alusel esitama uue ministrikandidaadi, vahendas BNS peaministri bürood. 

Peaminister ütles, et Läti võitleb juba pikka aega COVID-19-ga ja käimas on otsustav etapp. Ainus viis piirangutest lahti saada ja normaalse elu juurde naasta on ühiskond võimalikult kiirelt immuniseerida.

“Selle aluseks peab olema selge ja ühiskonnale arusaadav vaktsiinide kättesaadavuse plaan. Juba pandeemia teise laine algusest saadik võitleme selle tagajärgedega ja siis, kui võinuks tegutseda kiirelt ja ennetavalt, ei olnud selget ja arusaadavat tegevuskava. Selle tagajärjel tekkisid tõlgendused ja desinformatsioon, mille pärast me ühiskonnana kannatame. Nii ei saa edasi minna,” väitis Kariņš.

Tema sõnul on vaktsineerimiskava riikliku taseme dokument ja kogu riigi prioriteet. Kava peab vastama põhiküsimusele, kuidas muuta vaktsiin kõige lühema ajaga elanikkonnale kättesaadavaks ja milline on tõhus logistika ja kommunikatsioon.

Plaani väljatöötamisel peavad osalema kõik organisatsioonid, sealhulgas omavalitsused ja perearstid, lisas ta.

“Võttes arvesse kõiki neid asjaolusid, otsustasin ma väljendada ministrile umbusaldust, millest teavitasin koalitsioonipartnereid. Valitsuse meeskonda ootan energilist inimest, kel on selge arusaam, kuidas võitlust pandeemiaga veenvalt juhtida ja anda sellele uus hoog,” lausus Kariņš

Valitsus pidi vaktsineerimiskava läbi vaatama täna, kuid nüüd lükati see küsimus neljapäevale. 

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

teat tõmblemine
6. jaan. 2021 11:22
Lätis ilmselt teat tõmblemine mis praeguses olukorras äärmiselt halb. Seltskonnale Lätis viiest erakonnast koosnev koalitsioon mida juhib kõige väiksema erakonna juht USA ja Läti kodanik. Presidendiks samuti osalt välislätlane ja osalt mitteläti või siis peenemalt ühest teisest rahvusest juristihärra. Kultuuridekonflikt tegelt igati oli siis ikka vaja komandanditundi..? Vähem tõmblemist.
Läti värk
6. jaan. 2021 07:47
Lätis kehtestati komandanditund ja enamik kauplustest suleti tulemuseks protest... Tundub siit pinged valitsuses väitlused vaktsiinide ja vaktsineerimise üle lisavõimenduseks. Vint keerati üle kas mitte tundub Eestis käitumine tasakaalukam.
kindlalt kuid tasakaalukalt
6. jaan. 2021 06:49
Tundub USA kodanikust Läti peaminister Krišjanis Karinš püüab leida liialt kergeid lahendusi pandeemia vastases heitluses mis võtab veel pikalt ressurssi ja aega. Eestis püütakse hoida koos kolme erakonna koalitsiooni ja Läti Krišjanis Karinš peab hoidma koos viit osapoolt samaaegse põhivõitluse ajal...Edu ja vastupidavust Lätile.