"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pirital remonditakse tänavu rekordarv tänavaid (0)
05. jaanuar 2021

"Alanud aasta toob Piritale laialdase kvartalisiseste teede remondi – kokku on nimekirjas 31 teed ja tänavat, mida ootab uuendamine. Seda on pea kolm korda rohkem kui möödunud aastal," tõdes Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat.

2021. aastal tehakse Pirital taastusremonti rohkem kui 30 tänaval ja tänavalõigul. Rekonstrueeritakse Kõivu tee ja alustatakse Eduard Bornhöhe tee ümber tegemisega.

“Alanud aasta toob Piritale laialdase kvartalisiseste teede remondi – kokku on nimekirjas 31 teed ja tänavat, mida ootab uuendamine. Seda on pea kolm korda rohkem kui möödunud aastal,” tõdes Liinat.

Taastusremonditöid tehakse Kikkapuu, Vabarna, Astla, Arnika, Mähe, Kloostri, Helmiku, Mesika, Hiiepuu, Jaaniku, Jürilille, Jaanilille, Kelluka, Puhkekodu, Lükati, Meremehe, Jahimehe ja Mähe-Kaasiku tee ning Kase, Toominga, Purje, Tammetõru, Tõru ja Masti tänava lõikudel ning Supluse puiesteel. Pärnamäe teel tehakse remonti kahel lõigul, remont seisab ees Pirita vaba aja keskust ümbritsevatel kõnniteedel, samuti remonditakse Pirita tee äärseid kõnniteid Kose teest kuni Maarjamäe mälestusväljale suunduva teeni ja Rummu teest Pirita jõe sillani. Ka Kose tee äärde jäävaid kõnniteid Purde tänavast kuni Varsaallika tänavani ootab remont. Remonti lähevad Regati puiestee ring ja Lillepi parki läbivad sõelmetega kaetud teed. Uue asfaldi saavad Pirita linnaosa valitsuse juures oleva pargi kõnniteed. 

Linnaosavanema sõnul on osa tänavate korrastamiseks tööde tegija juba selgunud ning tähtajadki teada. “Supluse puiestee sõiduteed Merivälja teest rannahooneni, Lükati tee tõusu, Arnika teed lõigus Astla teest kuni raudteeni, Mähe-Kaasiku, Jahimehe ja Meremehe teed ning linnaosavalitsuse ees oleva pargi kõnniteid hakkab remontima hanke võitnud AS TREF Nord,” märkis Liinat. Tööde tähtaeg on juuni keskpaik ja lepinguline maksumus 468 450 eurot.

Teetööd varakevadest suve lõpuni

“Teiste remonditavate tänavalõikude ja kõnniteede lõplikud maksumused ja tähtajad selguvad pärast hankemenetlusi aasta esimestel kuudel,” sõnas Liinat ning lisas, et teetöid tehakse varakevadest suve lõpuni välja. 

Liinat tõi esile, et peale kvartalisiseste teede taastusremondi rekonstrueeritakse alanud aastal Kõivu tee lõigus Keskteest Ranniku teeni ja alustatakse Eduard Bornhöhe tee rekonstrueerimistöödega. “Tegemist on kahe väga suure teetööga – Kõivu tee ehitus läheb maksma ligikaudu 350 000 ja Bornhöhe tee 900 000 eurot. Bornhöhe tee remont läheb edasi veel järgmiselgi aastal, tänavu on plaanis teha töid umbes 100 000 euro eest.

Peale selle tehakse suvel tosinal tänaval ka pindamistöid, need on plaanitud näiteks Kloostrimetsa, Ranniku, Haljas teele jne, ning uuendatakse teekattemärgistust. 

Töid tehakse Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti tellimusel.

Kvartalisiseste teede remonditöödeks on Tallinna linnaosades kokku kavandatud kümme miljonit eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.