"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Postimehe aasta inimene 2020 on doktor Arkadi Popov (1)
05. jaanuar 2021
Mats Õun

Arkadi Popov oli veel aasta tagasi laiemale avalikkusele tundmatu kiirabiarst, ent kui ta sai koroonapandeemia puhkedes kriisijuhiks, mõjus kohe väga veenvalt. Tal oli olemas just see, mis terviseametil Covid-19 kriisi esimestel nädalatel puudu jäi – oskus kõnetada inimesi. 

Tunnustuse kaudu tänab Postimees kõiki eesliinitöötajaid, kes alates eelmise aasta algusest koroonaviiruse vastu visa ja väsimatut võitlust peavad.

“Olen tagasihoidlik inimene,” kommenteeris Arkadi Popov Postimehe aasta inimese tiitli saamist. “Auhindu tuleks jagada siis, kui viirus on lõplikult võidetud,” lisas ta ja rõhutas, et võitlus koroonaviirusega ei ole veel üldsegi läbi. 

2020 aasta oli doktor Popovile enam kui töine. Märtsi lõpus sai temast terviseameti kriisikeskuse meditsiinijuht ja detsembris asus Popov juba Lääne-Tallinna keskhaiglat juhtima. 

Tänavu annab Postimees aasta inimese auhinna üle 24. korda. “Postimees loob traditsioone ja aasta inimese tiitli andmisest on saanud üks selline. Andsime esimese aasta inimese tiitli välja 1997. aastal ja see on meie jaoks hea võimalus juhtida tähelepanu neile inimestele, kelle tegevusel on märkimisväärne positiivne mõju Eesti ühiskonnale ja inimestele,” ütles Postimehe peatoimetaja Mart Raudsaar.

Mullu valis Postimees aasta inimeseks filmirežissööri Tanel Toomi. 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

respekt dr Popov
5. jaan. 2021 16:48
Seltskonnale teat ametisse võib võtta vaid asjatundjaid mitte sebrantse, parteigenossesi, sobutilnikuid, teaduslikke kommuniste, bublikreljaatoneid jne. Vähemalt kindlasti Terviseametisse või siis Võrkpall on võrratu elik Saaremaa Lombardia resoluutne äärmiselt jõuline Tegnell nii on lugupeetavad. Respekt dr Arkadi Popov.