"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna lennujaama reisijate arv kukkus mullu 74 protsenti (0)
05. jaanuar 2021
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

"Täna tasub reisida vaid väga teadlikult ning endiselt kehtib soovitus end enne reisile minekut sihtkohariigi nõuete ja piirangutega kurssi viia," sõnas Tallinna lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe.

Tallinna lennujaama läbis möödunud aastal 863 585 reisijat, mis moodustas 2019. aasta reisijate arvust 26 protsenti, vahendas BNS. 

Seejuures ligikaudu pooled kõikidest reisijatest läbisid lennujaama aasta kahe esimese kuu jooksul. Viimati läbis Tallinna lennujaama samaväärne reisijate hulk aastal 2003.

Kuna reisilennud moodustavad vaid osa kõikidest lennuoperatsioonidest, siis lendude arv on muutunud vähem kui reisijate hulk – kokku toimus 2020. aastal pea 23 000 lennuoperatsiooni, mis moodustab 2019. aasta tasemest 48 protsenti. 

Sarnaselt eelmisele aastale veeti valdav osa kaubast integraatorfirmade – näiteks DHL, TNT ja UPS –kaudu ning nendel lennukitel veetud kaubamahud varasemaga aastaga võrreldes oluliselt ei muutunud.

Siiski, kuna universaalse postiteenuse kaudu saadetavat posti ning kaupa veetakse ainult regulaarlendudel, siis nende lendude vähenemise tõttu jäi kaubavedude üldmaht kokkuvõttes eelmise aasta tasemele alla 16 protsenti. 

Detsembris läbis Tallinna lennujaama 30 151 reisijat, mis moodustas 13 protsenti eelmise aasta detsembrikuu reisijate arvust. Jõulude eel võis lennujaama teatel märgata mõningast reisijate arvu suurenemist, mida saab seostada pühadeks kodumaale naasvate inimestega.

Detsembrikuu lendude keskmine täituvus oli 35 protsenti

Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul tõi detsember kaasa kindluse suurenemise Eesti lennundusturul. “Detsembri keskpaigas, kui tuli teade lennupiirangute kadumise kohta, avanes lennufirmadel taas võimalus alustada hetke turunõudlusele vastavate lennuplaanide koostamist,” kommenteeris Pärgmäe.

Ta lisas, et see annab võimaluse taasavada mitmed olulised sihtkohad ning reisijatel tekib kindlus, et lähikuudeks planeeritud lennud ka suure tõenäosusega toimuvad. Samuti annab Pärgmäe sõnul lähikuudel uute liinide avanemiseks täiendavat lootust ka asjaolu, et mitmetes Euroopa riikides on viiruse olukord juba stabiliseerumise märke näitamas.

“Siiski tasub täna reisida vaid väga teadlikult ning endiselt kehtib soovitus end enne reisile minekut sihtkohariigi nõuete ja piirangutega kurssi viia,” toonitas ta. 

Regulaarlennud toimusid detsembris kahel kodumaisel ja 13 rahvusvahelisel liinil, millest kõige enam lennati Frankfurdi ja Riia liinidel. Võrreldes novembriga lisandus üks otseliin Brüsselisse, samuti üks uus lennufirma – Nyxair, mis alustas regulaarlende Tallinna ja Kuressaare vahel 21. detsembril.

Aasta lõpu seisuga teostab Tallinna lennujaamast lende kokku 10 lennufirmat. Aasta lõikes on kõige rohkem reisijaid ehk 27 protsenti teenindanud Air Baltic, odavlennufirmade osakaal oli kokku 21 protsenti. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.