"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Euroopa Komisjon andis Moderna vaktsiinile kasutusloa Euroopa Liidus (0)
06. jaanuar 2021
Scanpix/ Foto on illustreeriv

"Koos Moderna vaktsiiniga, mis on nüüd teine EL-is loa saanud vaktsiin, saab meil olema täiendavalt 160 miljonit doosi. Tulemas on rohkem vaktsiine," ütles EK president Ursula von der Leyen.

Euroopa Komisjon andis kolmapäeval USA ettevõtte Moderna koroonavaktsiinile kasutusloa Euroopa Liidus, vahendas BNS von der Leyen’it mõni tund pärast seda, kui vaktsiinile andis positiivse hinnangu Euroopa Ravimiamet (EMA). 

Moderna vaktsiin on teine vaktsiin COVID-19 vastu, mis on saanud EMA-lt ja EK-lt kasutusloa. Euroopa Komisjon on korraldanud ühise ostuprogrammi liikmesriikide varustamiseks vaktsiiniga.

“Koos Moderna vaktsiiniga, mis on nüüd teine EL-is loa saanud vaktsiin, saab meil olema täiendavalt 160 miljonit doosi. Tulemas on rohkem vaktsiine,” ütles von der Leyen avalduses.

EMA tegevjuht Emer Cooke märkis omakorda, et Moderna vaktsiin annab veel ühe vahendi praegusest eriolukorrast ülesaamiseks.

EMA andis eelmisel kuul heakskiidu USA ravimitootja Pfizer ja Saksa ettevõtte BioNTech ühisele koroonavaktsiinile. Mõlema vaktsiini puhul tuleb teha inimestele kaks süsti.

EL on tellinud 80 miljonit doosi Moderna vaktsiini koos võimalusega osta veel 80 miljonit. Ühendus on lubanud osta ka 300 miljonit doosi Pfizer-BioNTechi vaktsiini.

EK tervishoiuvolinik Stella Kyriakides ütles, et Moderna heakskiitmine tagab, et Euroopa Liidus muutub üha kiirenevas tempos kättesaadavaks 460 miljonit vaktsiinidoosi ning tulemas on veel rohkem.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.