"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ööpäevaga lisandus 723 koroonapositiivset ja suri kolm inimest (0)
06. jaanuar 2021
Raigo Pajula

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5528 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 723 ehk 13,1 protsenti testide koguarvust ja suri kolm inimest. Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 391 inimesel. 300 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 391 inimesel. 300 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 140, Pärnumaale 40, Lääne-Virumaale 34, Tartumaale 28, Valgamaale 11, Hiiumaale 10 ja Saaremaale 7 uut nakkusjuhtu. Järva-, Rapla- ja Võrumaale lisandus 6, Viljandimaale 5 ning Põlva- ja Läänemaale 4 uut nakkusjuhtu. 20 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 553,28 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 12,7%.

Terviseameti jälgimisel on üle 21 430 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 13 300 inimese, kellest 3892 on nakatunud. Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 4270 inimese, kellest nakatunud on 1358. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1300 inimese, kellest 420 on nakatunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 2530 inimese, kellest 877 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja, ida ja lääne regiooni nakatunuid).

6. jaanuari hommikuse seisuga viibib haiglas 402 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 46 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 29 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 52. Koju saadeti 22 inimest, 17 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda, viis inimest viidi üle teise haiglasse.

Ööpäeva jooksul suri kolm koroonaviirusega nakatunud inimest – 65-aastane mees, 73-aastane naine ja 78-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 261 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 1651 COVID-19 haigusjuhtumit 1623 inimesega.

6. jaanuari seisuga on tervenenud 21 071 inimest. Neist 15 852 inimese (75,2%) haigusjuhtum on lõpetatud, 5219 inimese (24,8%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 655 223 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 30 667 (4,7% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 5009 inimesele

COVID-19 vastu vaktsineerimisi on tehtud 5009 inimesele. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastatele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 250 295 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 2376 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 558.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Haigestumuse intensiivsus Eestis on väga kõrge

Selleks, et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Väldime kontakte, hoiame distantsi, kanname maski!

Vii oma kontaktid teiste inimestega miinimumini ja ole võimalikult palju kodus, et vähendada riski ise nakatuda ja kanda nakkust pereringis kellelegi edasi.

On teada, et just vanemaealised ja krooniliselt haiged põevad COVID-19 haigust raskemalt ja vajavad suurema tõenäosusega haiglaravi. Teeme kõik endast sõltuva, et neid mitte nakatada. Suhtleme rohkem telefonitsi või veebi vahendusel, aga oleme vähem füüsiliselt koos.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.