"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
PERH kavatseb Seewaldi kinnistu uue detailplaneeringuga maha müüa (1)
06. jaanuar 2021
Scanpix

Põhja-Eesti regionaalhaiglal (PERH) on kavas Hipodroomi lähistel asuv Seewaldi suvemõisa kinnistu maha müüa, kuid enne on vaja kinnitada maa-alale detailplaneering, mis tõstaks tunduvalt suurarenduste vahetus läheduses oleva kinnistu väärtust, kirjutab ERR-i uudisteportaal

Praegu Seewaldi mõisas asuva Eesti suurima psühhiaatriakliiniku raviüksused viiakse üle 2023. aastaks valmivasse Mustamäe meditsiiinilinnakusse. Juba lähikuudel ehitushankesse jõudev haiglaehitus läheb maksma 70 miljonit eurot.

PERH-i juhatuse esimees Agris Peedu ütles ERR-ile, et Seewaldi suvemõisa territooriumil on suurepärane ja väga suur mõisakompleks, mis tänaseks on aga amortiseerunud. Uude, 22 000-ruutmeetrisesse psühhiaatriakliinikusse tuleb praeguse 200 voodikoha asemel ligikaudu 250 voodikohta. 

Seewaldi kinnistu müüakse maha, kuid selleks on kavas algatada koostöös Riigi Kinnisvara AS-iga detailplaneering.

“Ilma detailplaneeringuta selle krundi müük on regionaalhaigla vaates suhtkoht mõttetu ja siin me mõtleme ikkagi rahalist aspekti. Kui me saame detailplaneeringu peale, siis see müük on mõistlik ja näiteks sellest müügist saaks regionaalhaigla ehitada endale ühe täiendava meditsiinikorpuse,” rääkis Peedu.

Peedu tõi välja, et üks uus haiglakorpus võiks maksma minna 40 miljonit eurot. Tema sõnul on Seewaldi kinnistul juba huvilisi, vaatamata sellele, et seal asub kaitse all säilitamist ja taastamist vajavaid objekte.

Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul algatati tegelikult juba 15 aasta eest 26 hektarit hõlmavale maa-alale detailplaneering, kuid see jäi kinnitama ja on praeguseks vananenud. Novikov ütles ERR-ile, et nüüd ootab linn PERH-ilt ehk sisuliselt riigilt ettepanekuid uue detailplaneeringu algatamiseks. 

“Iseenesest see ala võiks minu kui linnakodaniku arvates ka edaspidi olla riigi käes. Sinna võiks kavandada mingi avaliku funktsiooni, see tagaks sellele sisuliselt metsas asuvale alale võimalikult hea ja avalikkusele suunatud funktsiooni,” kommenteeris Novikov.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Suka Aadu Seewald
6. jaan. 2021 13:35
Suka Aadu kinkis Eestimaa rahvale raviasutuse Seewald ja mingi nn PRHE kavatseb Eesti rahva vara maha müüa? Raviasutuse männimetsa keskel ja mere ääres kõigile Eesti inimestele. Wabariigi Valitsust on vaja Eesti Wabariigi ja ei mingit A/S-i.