"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Kuidas teha trenni, kui spordiklubid on suletud? (0)
06. jaanuar 2021

"See on halb, kui harjumus ja regulaarsus sporti teha ära kaob. Trenn on inimestele väga oluline osa, millega hoitakse nii vaimset tervist korras kui ka füüsilist vormi," rääkis MyFitness Eesti tegevjuht Tiina Otsa.

 

Spordiklubid Tallinnas on  suletud ning selleks, et füüsiline tervis virgana hoida, otsitakse erinevaid alternatiive.

Tänavaküsitluses selgus, et inimesed on praegusel ajal leidnud erinevaid võimalusi, kuidas liikuv ja sportlik olla. ” Eks spordiklubi on muidugi teine asi aga saab hakkama. Väljas värskes õhus jalutamine on ka täiesti hea ja kasulik asi ja eks üks päev saab ju uuesti spordiklubisse  minna,“ leidis Martin.

Killu käib iga päev 10-12 km värskes õhus kõndimas ning tema sõnul piisab sellest täiesti. Lisaks  tõi naine välja ka võimalused kodus joogamati peal eri harjutuste tegemise.

“Ma teen kodus ise igasuguseid harjutusi ja kui lund ei olnud käisin jooksmas,” ütles aga Kertu.

Üha enam koguvad hoogu online treeningud.

Näiteks Myfitness spordiklubi pakub netfit.ee veebilehel võimalust võtta rühmatreeningutest osa virtuaalselt. “See on siis hetkel parim lahendus, kuidas kodus treenida, teha samu trenne, millega ollakse spordiklubis juba harjutud.  Online treeningute nimekirjast leiab nii body ja mind treeninguid, tantsulisi, kuid ka jõutreeninguid, ” täpsustas Otsa.

“Kindlasti on online treeningud teistmoodi, ma ei saa seda sama tunnet, mis trennis ja ma usun, et kõik kes teevad trenni kodus vaiba peal, nad tõstavad kaks kätt üles ja ütlevad, et see ei ole trennisaal. Tahetakse teisi inimesi, emotsiooni ja seltskonda,” leidis treener Eva Ottas.

“See on üks variant. Ülejäänud variandid on õues treenimise variandid,” lisas Otsa.

Mullu kevadel, mil üleriigiline eriolukord kehtestati, avastati väljas treenimise võlud. Alternatiivi siseruumis treeningutele pakuvad jalutamine, kepikõnd, sörk, praeguse ilmaga suusatamine ning ka välijõusaalid, mis Tallinna linnapildis aina populaarsemaks muutuvad.  Erinevaid väljakuid väljas sportimiseks on üle pealinna kokku 82.

Väljas treenimise võlud

“See on väga tore, et välijõusaalid on olemas. Kindlasti on inimesi, kes neid kasutavad. Aga olgem ausad, et selliseid inimesi, kes on harjunud lume ja külmaga väljas treenima, neid on ikka vähe. Ma olen ise ringi liikunud ja märganud, et on inimesi, kes seal treenivad, aga ma arvan et nemad treenivad seal ka muul ajal. Ka siis kui spordiklubid on avatud,” lausus Otsa. 

“Suusatamine on tõesti praegu ideaalne. Ja muidugi null trenni on alati halvem, kui mingi liigutamine.  Ja  lõpuks, et kui häda käes, siis me ikkagi teeme kodus vaiba peal trenni. Soovitaksin ka sellist klassikalist hommikuvõimlemist nagu vanasti oli. Käed lahti, ülesse, sirutamine ja mingi liikumine, kükid, kätekõverdused, kõhulihaste harjutused. Ma arvan, et väga selline lihtne ja klassikaline tegevus,” lisas Ottas.

“Mina soovitan kindlasti harjutamist jätkata, sest üks päev klubid lähevad taas lahti ja siis, kui  olete oma vormi säilitanud, on kergem tagasi tulla. Liikuge õues, käige suusatamas, jalutamas, tehke lihtsalt hantlitega harjutuis. Eks neid ideid ja võimalusi on. Tõepoolest rühmatreeninguid ja  klubisid on raske asendada aga elame koos selle perioodi üle,” sõnas Otsa.

 

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.