"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
ERM kutsub maletamise päeval malet mängima (0)
07. jaanuar 2021
Svetlana Aleksejeva/ Foto on illustreeriv

Täna tähistatakse Eestis üldrahvalikku maletamise päeva. "Selle sündmuse jäädvustamiseks tuleb leida üks malehuviline, teha partii ning salvestada see fotona," selgitas malepäeva ideed vedav entusiast Heino Laiapea.

Malelegend Paul Kerese 105. sünniaastapäeva tähistamiseks kutsub Eesti Rahva Muuseum (ERM) koos Eesti Maleliiduga kõiki üles neljapäeva maletama ja mängu jäädvustama. 

Täna tähistatakse Eestis üldrahvalikku maletamise päeva. “Selle sündmuse jäädvustamiseks tuleb leida üks malehuviline, teha partii ning salvestada see fotona,” selgitas malepäeva ideed vedav entusiast Heino Laiapea.

Oodatud on ka kõik fotod, mis on tehtud sel päeval kasvõi üksi või arvuti vastu maletades. 

Paul Kerese 100. sünniaastapäeva puhul viis aastat tagasi kutsus ERM inimesi sedasama tegema. Eesti Rahva Muuseumi pildiaita laekus 184 fotot üle terve Eesti ja mõned ka piiri tagant. Piltidel oli näha malemänguhoos naabreid, lapsi, peresid ja vanaisasidki, kes näitavad lapselastele esimesi käike. 

Pildid malemängust tuleks teha just neljapäeval, ERM-i pildiaita kampaaniasse “Maleta naabriga” saab neid üles laadida kuni 1. aprillini. Kindlasti tasub enne üle vaadata pildiaidas fotodele seatud parameetrid ja üleslaadimise tingimused. Kui juhtub, et neljapäeval pildi tegemiseks aega ei ole, oodatakse ka hiljem tehtud fotosid.

Parimad ja erilisemad malehetked valib välja žürii aprillikuu jooksul. Auhinnad on välja pannud Eesti Maleliit, ERM, Eesti Olümpiakomitee (EOK), kultuuriministeerium, haridus- ja teadusministeerium, maaeluministeerium ning Olustvere TMK.

“Maleta naabriga” pildikampaaniat aitab ellu viia Eesti Maleliit, Eesti Male toetusühing, ajaleht Eesti Maleelu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.