"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Mainor Ülemiste juht Margus Nõlvak lahkub veebruaris ametist (0)
07. jaanuar 2021

AS Mainor Ülemiste juhatuse esimees Margus Nõlvak otsustas pärast peaaegu seitset aastat ettevõtte eesotsas võtta aja endale ja perekonnale ning uue väljakutse rahulikule otsimisele. 

Margus Nõlvak liitus Mainor Grupiga 2010. aastal, juhtides seal esmalt keskkonnaettevõtet Doranova Baltic. Neli aastat hiljem kutsus grupi asutaja ja toonane suuromanik Ülo Pärnits ta Ülemiste Cityt arendava Mainor Ülemiste juhiks. Tänaseks on ärilinnak kasvanud Baltimaade suurimaks, omandades seal igapäevaselt töötava, õppiva ja elava enam kui 12 000 inimesega juba linna mõõtmed.

“On olnud üks ütlemata kiire, põnev ja avastusi täis sõit. Liialdamata: need aastad on möödunud kui linnutiivul. Olen end alati pidanud maksimalistiks, aga vaevalt osanuks härjal sarvist haarates päriselt uskuda, et piirkonna areng kujuneb niivõrd tormiliseks. Selle eest suur tänu Mainor Ülemiste meeskonnale ja koostööpartneritele ning grupi juhtkonnale – meie edu võti on vaieldamatult peitunud ühises panustamises,” sõnas Margus Nõlvak. 

Nõlvak tundis, et just nüüd on õige aeg rongilt maha astuda ja pühenduda perele, kus kasvamas neli last. Sestap langetas ta otsuse omal soovil Mainor Ülemiste juhatuse esimehe kohalt taanduda. Nõlvak lahkub ametist veebruarikuu keskel. Samal ajal lõpevad ka ta volitused Ülemiste City kaasarendaja Technopolis Ülemiste nõukogus.

“Nüüd, vahetult enne Ülemiste City järgmisi suuri samme on parim aeg teatepulk üle anda ning võtta aeg iseendale ja perele. Ma ei salga: mõneks ajaks täielikult neile pühendumine on olnud mu unistus. Nende seltsis on hea ka rahulikult uusi tööalaseid väljakutseid seedida,” tõi Nõlvak välja otsuse kaaluka põhjuse.

“Õppisime selle enam kui kümnendi jooksul Margust tundma kui ambitsioonikat ja teotahtelist inimest. Ta on kaasaegne, uuendusmeelne ja kõige ehtsamalt oma inimestele mõtlev juht. Just sellisena töötas Margus üles Mainor Ülemiste ja vedas seda igapäevaselt,” märkis Mainor ASi nõukogu esimees Guido Pärnits. “Ka tema nüüdne otsus tõestas: Margus soovib ettevõttele ja selle töötajatele luua kõik eeldused täiskiirusel edasi liikumiseks. Seepärast mõistan tema otsust suurepäraselt, tänan pikaajalise ja suure panuse eest ja soovin edu uutes väljakutsetes.”

Piirkonna kiiret arengut ja Nõlvaku panust sellesse tõendavad muuhulgas talle omistatud Aasta Noore Juhi preemia, samuti Äripäeva parima juhi mullusel konkursil esikolmikusse jõudmine.

Margus Nõlvak on sündinud Tallinnas, kuid suurema osa elust saatnud mööda Anija vallas. Ise nimetab ta end seitsmendat põlve “anijalaseks”. Põhikooli lõpetas ta Kehras, sama linna meeskonna koosseisus on tulnud Eesti käsipallimeistriks ja karikavõitjaks. Kodukandi elu edendamisse panustab Nõlvak Anija vallavolikogu liikmena. Alates 2011. aastast elab ta perega esivanemate maadele ehitatud kodus Ülejõe külas.

Mainor Ülemiste on Mainor AS tütarettevõte, mille põhitegevus on Baltimaade suurima ärilinnaku Ülemiste City arendamine. Linnaku 36 hektaril on välja ehitatud 150 000 ruutmeetrit üüritavat büroopinda, mis on koduks ligi 500 ettevõttele ning kus töötab, õpib ja elab üle 12 000 inimese. Maksulaekumiste poolest on Ülemiste City tõusnud Tallinna, Tartu, Pärnu ja Narva järel Eesti suuruselt viiendaks linnaks.  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.