"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! KAKS LAST JÄID EMATA: Lasnamäel naise surnuks tulistanu oli kunagi abipolitseinik (0)
07. jaanuar 2021

Põhja prefekt Kristian Jaani märkis kolmapäevasel pressikonverentsil, et teisipäeva õhtul Lasnamäel 36-aastase naise kolme lasuga ebaseaduslikust revolvrist surnuks tulistanud 80-aastane mees oli pikki aastaid abipolitseinik. Emata jäänud lapsed toimetati haiglasse nende tervisliku seisundi kontrollimiseks. "Füüsiliselt on nad terved, aga vaimselt…," jättis Jaani lause lõpetamata.

Hukkunud naise kaks väikest last, 4-ja 6 aastane, olid sündmuse ajal korteris ning nägid juhtunut pealt, kuid füüsiliselt viga ei saanud. Hetkel viibivad lapsed lähedase juures ning on ka spetsialistide järelevalve all, kes annavad neile igakülgset abi.

Jevgenia, kes elab kahtlusalusega ühes trepikojas, teab, et meesterahvas on majas juba ammune elanik. “Naine ja lapsed elavad majas aga lühemat aega,” lausus ta. “Meesterahvas on hea inimene, invaliid, väga halvasti käib, kepiga. Aga räägiti, et lapsed tulid lasteaiast ja tegid lärmi… Ise midagi ei kuulnud, tulin koeraga välja, siis nägin politseid.”

“Politsei sai teate laskudest Ümera tänaval trepikojas. Reageerisime suurte jõududega, nagu ikka selliste sündmuste korral. Politsei jõudis kohale 4 minutiga, pilt mis avanes, oli selline, et korteri uks oli lahti ja korteris lebas tõenäoliste laskevigastustega naisterahvas. Esimesena kohale jõudnud patrull alustas elustamisega ning andis naise kiirabi üle, kes viis ta haiglasse. Paraku ei õnnestunud tema elu päästa,” ütles Jaani.

Jaani sõnul on kahtlustava ainus selgitus teole kostev lärm ning rohkem ei ole sealt midagi mõistlikku tulnud.

“Esialgsed ütlused on sellised, et alumist naabrit häiris ülemise naabri korterist kostunud olmemüra ja see arenes siis selliseks traagiliseks sündmuseks, nagu me täna teame,” lisas Jaani, kelle sõnul tegi kahtlusalune sündmuskohal tulirelvast kolm lasku, millest kaks tabasid kannatanut. 

Politsei pidas tulistaja 40 minutiga kinni

Tunnistajate käest sai politsei kiirelt info sündmuskohalt põgenenud kahtlusaluse võimaliku liikumistrajektoori ja auto numbri kohta ning 40 minutit pärast esimest politseisse laekunud hädaabikõnet pidasid politsei kiirreageerijad mehe Mustamäel kinni.

80-aastane kahtlusalune oli kaine ja kinnipidamisel vastupanu ei osutanud. Kahtlusalune oli aastatel 1995-2016 abipolitseinik, aga vabastati abipolitseiniku staatusest 2016 .aastal liigse passiivsuse tõttu. Mingeid rikkumisi mehe minevikus ei ole, aga relvaluba ei ole isikul kunagi olnud ning seetõttu ei saanud tal olla ka legaalset relva.

“Kuriteo toime paneku vahendiks oli ebaseaduslik revolver, mille kahtlustatav loovutas kinnipidamisel politseile. Relv oli eelmise omaniku poolt 1995. aastal kadunuks kuulutatud ja mille kahtlusalune soetas esialgse info kohaselt illegaalselt juba aastate eest,” märkis Kristian Jaani, kelle sõnul relva soetamise motiivide kohta hetkel täpset infot ei ole.

Kiirele tabamisele järgneb suuremahuline uurimine

“Kahtlustatav peeti väga operatiivselt kinni ning pärast seda läks käima tavapärane tõhus kriminaalmenetlus, nagu selliste sündmuste puhul ikka. Võimalikult suurte jõududega asuti tegema esimesi toiminguid sündmuskohas ja kahtlustatava elukohas, kust illegaalseid relvi ega laskemoona ei leitud,” ütles ringkonnaprokurör Eneli Laurits.

“Täna on kuulatud üle tunnistaja ja kuulatakse üle ka kahtlustatav. Prokuratuuril on veendumus, et on alus taotleda vahistamist selle isiku suhtes, kohtule on aeg homseks broneeritud,” lisas Laurits, kelle sõnul kahtlustatakse meest tapmises ja tulirelva ebaseaduslikus omamises, ent täpsemalt selgub äsja alanud uurimise käigus.

“Minu arvamus on, et ta ei olnud terve mõistuse juures,” lausus Jaani.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.