"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Hiinas suleti linn uue COVID-19 puhangu tõttu (0)
08. jaanuar 2021
Scanpix/ Foto on illustreeriv

Linnas on alustatud elanike testimisega rahvamajades, mille ees on hiiglaslikud järjekorrad. Võimud on linna viivad kiirteed valdavalt blokeerinud, viiruse tõkestamiseks on teedele rajatud vastavad kontrollpunktid. 

Hiina sulges suure linna Pekingi lähistel, lõigates ära transpordiühenduse ja keelates miljonitel elanikel lahkumise, et tõkestada kuue kuu suurima COVID-19 nakkuskolde levikut, vahendas BNS. 

Hiina võimud on pandeemia suuresti kontrolli alla saanud pärast selle avastamist Wuhanis 2019. aasta lõpus. Väiksemad puhangud on ohjeldatud massiviisilise testimise, kohalike sulgemismeetmete ja reisikeeldudega. 

Umbes sada uut COVID-19 juhtumit avastati viimase nädalaga mitme miljoni elanikuga Shijiazhuangis Hebei provintsis. Kui arvestada sisse linna ümbritsevaid alasid, ulatub selle rahvaarv 11 miljonini. 

Kõikidel sõidukitel ja elanikel oli linnast lahkumine keelatud, samuti peatati rongireisid. Linnas on alustatud elanike testimisega rahvamajades, mille ees on hiiglaslikud järjekorrad. Võimud on linna viivad kiirteed valdavalt blokeerinud, viiruse tõkestamiseks on teedele rajatud vastavad kontrollpunktid. 

Hebei provintsis teatati reedel 33 uuest COVID-19 nakkusjuhtumist, päev varem avastati 51 nakkust. Sellega kasvas Hiina päevane uute nakkusjuhtumite arv viimase viie kuu kõrgeimaks. Suur enamus nakkusjuhtumeid avastati Shijiazhuangis. 

Koolid on suletud ja neljapäeva hommikuse seisuga on testitud juba üle 670 000 inimese. Meditsiiniline personal süstis oma elanikke Hiina Sinopharmi vaktsiiniga, mille tõhususeks on 79 protsenti. Linna Gaochengi linnaosa kolme ametnikku on distsiplineeritud väidetava hooletuse eest viirusekontrolli meetmete rakendamisel.

Hiinas tahetakse vaktsineerida miljoneid inimesi enne Hiina uusaastaga kaasnevat massilist reisimist järgmisel kuul. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.