"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kahe Pirita kooli laiendamiseks otsitakse hankega ehitajat (0)
08. jaanuar 2021
Arhitektrum OÜ

"Merivälja kool saab juurde neli uut klassiruumi, erinevate otstarvetega rekreatsiooniala, teisaldatava klassiruumi, avara aula, ühe väikeklassi, kabineti, kolm iseseisvat õppimis- või vestluskabiini," loetles Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat.

Tallinn on kuulutanud hanke Pirita majandusgümnaasiumile projekteerimis- ja ehitustööde tegemiseks ning Merivälja kooli laienduse ehitaja leidmiseks. Mõlema pakkumuse esitamise tähtaeg on 1. veebruar 2021.  

“Pirita hariduselu poole vaadates on aasta alanud hea uudisega: linnaosa koolidele on käimas kaks avatud hankemenetlusega riigihanget – pakkumusi oodatakse Merivälja kooli laienduse ehitustööde tegemiseks ning Pirita majandusgümnaasiumi laienduse projekteerimis- ja ehitustöödeks,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Pirita majandusgümnaasiumi ehitustööde käigus töövõtja koostatava ehitusprojekti alus on Arhitektuuribüroo Studio 3 tehtud eskiisprojekt. 

“Projekteeritud lahendus näeb ette gümnaasiumi olemasolevale kolmekorruselisele koolihoonele neljanda korruse peale ehitamist. Sinna on projekteeritud neli väiksemat tavaklassi kuni 28 õpilasele, kunstiklass, muusikaklass kuni 35 õpilasele ja multimeediaklass kuni 36 õpilasele,” täpsustas Liinat. 

Lisaks rajatakse pealeehitis koolihooneid ühendavale trepikojale ja uus liftišaht koos tehniliste kommunikatsioonide šahtiga. Liftišahtiga lahendatakse ka liikumispuudega inimeste liikumise probleem koolihoones.

Hoone pealeehitise kõrgus on kavandatud selline, et see ei oleks kõrgem kõige vanema koolihoone osa katuseharjast. Pakkumusi oodatakse kuni 1. veebruarini ja lepingu eeldatavaks jõustumisajaks on plaanitud 1. märts. Tööd peavad olema lõpetatud uue kooliaasta alguseks. 

1. veebruariks oodatakse pakkumusi ka Merivälja kooli laienduse ehitaja leidmiseks. Ehitusprojekti alus on OÜ Arhitektrum koostatud eelprojekt  Merivälja kooli osaline rekonstrueerimine ja juurdeehitusprojekt”. Projektiga on ette nähtud koolimaja teise korruse lammutamine, hoone rekonstrueerimine ja juurdeehitus. 

Merivälja kool saab juurde neli uut klassiruumi, erinevate otstarvetega rekreatsiooniala, teisaldatava klassiruumi, avara aula, ühe väikeklassi, kabineti, kolm iseseisvat õppimis- või vestluskabiini,” loetles linnaosavanem. Ta tõi esile, et koos ruumide lisandumisega saab kool uue ventilatsioonisüsteemi. Ehitustööde ajaks Merivälja kooli asenduspindadele ümber ei kolita ning ehitajal tuleb töid teha kasutuses olevas koolihoones. Tööd peavad olema lõpetatud uue kooliaasta alguseks.

Mõlema hanke pakkumuste esitamise tähtaeg on 1. veebruar 2021 kell 9, hanked on leitavad riigihanked.riik.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.