"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ööpäevaga tuli juurde 788 koroonapositiivset (0)
08. jaanuar 2021
Ilja Matusihis

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5599 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 788 ehk 14,3 protsenti testide koguarvust.Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 388 inimesel. 307 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas. 

Ida-Virumaale lisandus 134, Tartumaale 67, Pärnumaale 62, Lääne-Virumaale 31 ja Viljandimaale lisandus 22 uut positiivset testi tulemust. Võrumaale lisandus 19, Valgamaale 11, Järvamaale 9, Jõgevamaale 8, Saaremaale 7 ning Hiiumaale 5 uut juhtu. Lääne-, Põlva-, ja Raplamaale lisandus 3 uut juhtu. 16 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 598,36 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 13,3%.

Terviseameti jälgimisel on üle 22 900 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 14 400 inimese, kellest 4542 on nakatunud. Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 4300 inimese, kellest nakatunud on 1420. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1400 inimese, kellest 493 on nakatunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 2700 inimese, kellest 993 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja, ida ja lääne regiooni nakatunuid).

8. jaanuari hommikuse seisuga viibib haiglas 395 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 44 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 28 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 50 (neist üks tagantjärgi). Koju saadeti 32 inimest, 9 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda, 1 inimene tunnistati valepositiivseks ning 2 inimest viidi üle teise haiglasse.

Ööpäeva jooksul suri viis koroonaviirusega nakatunud inimest – 86-aastane mees, 84-aastane mees, 84-aastane naine, 80-aastane mees ja 78-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 270 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 1732 COVID-19 haigusjuhtumit 1703 inimesega.

8. jaanuari seisuga on tervenenud 22 124 inimest. Neist 16 566 inimese (74,9%) haigusjuhtum on lõpetatud, 5558 inimese (25,1%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 667 782 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 32 537 (4,9% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 7973 inimesele

COVID-19 vastu vaktsineerimisi on tehtud 7973 inimesele. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastatele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 252 018 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 2461 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 525.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Haigestumuse intensiivsus Eestis on väga kõrge

Selleks, et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Väldime kontakte, hoiame distantsi, kanname maski!

Vii oma kontaktid teiste inimestega miinimumini ja ole võimalikult palju kodus, et vähendada riski ise nakatuda ja kanda nakkust pereringis kellelegi edasi.

On teada, et just vanemaealised ja krooniliselt haiged põevad COVID-19 haigust raskemalt ja vajavad suurema tõenäosusega haiglaravi. Teeme kõik endast sõltuva, et neid mitte nakatada. Suhtleme rohkem telefonitsi või veebi vahendusel, aga oleme vähem füüsiliselt koos.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.