"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Šillis: Vanakale ametlikku suusanõlva rajada ei saa (0)
08. jaanuar 2021
Rene Suurkaev/ Foto on illustreeriv

Pärast eilset teadet, et Nõmme linnaosa valitsus paigaldas ohtlikule mäenõlvale hoiatavad sildid, esitasid Nõmme linnaosa FB lehel mitukümmend kogukonnaliiget küsimusi, miks ei võiks Vanakale suusanõlva rajada.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillisi sõnul on nimetatud alale valmistatud varasemalt ka eskiis suusanõlva rajamiseks. 

“Vastavate tegevuste planeerimisel peab lähtuma “Nõmme–Mustamäe maastikukaitseala kaitse-eeskirja” ja teemaplaneeringu “Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala puhkevõimaluste planeerimine” nõuetest. Mäekeskus vajab funktsioneerimiseks hoonet ning siis tuleks rajada puurkaev. Neid plaane on Nõmme linnaosa valitsus koostöös Sihtasutusega Eesti Terviserajad ka keskkonnaametile ja ministeeriumile tutvustanud aga kooskõlastust tegevuseks ei ole,” rääkis Šillis. 

Šillis lisas, et hoiatussiltidega soovis linnaosa inimeste tähelepanu pöörata ohutusele, et teadvustataks kiivri kandmise vajadust ning veendutaks, et kelgutamisel on mägi vaba. “Nõmme linnaosa valitsus ei keela kellelgi Vanakal kelgutamist. See ei ole ka meie pädevuses, sest ala kuulub RMK-le,” toonitas ta. 

“Välja ei pandud ainult hoiatusmärke, vaid siluti ka nõlva all asuvaid vaale. Sellise tegevuse kasutegur on aga väga lühiajaline ja seetõttu tuleb alati enne alla laskmist kõigepealt veenduda nõlva ohutuses. Kelgutamiseks sobivaid ja oluliselt ohutumaid kohti on Nõmmel mitmeid. Kelgutada saab Lamekal, Katlas, Vabaduse pargis, Jannseni parkmetsas, Kreegi parkmetsas, Ilmarise terviseradade ääres, Kalda tn ääres jn,” loetles linnaosa vanem.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.